Hyundai Kona - Instrukcja Obslugi: Światła do jazdy dziennej (DRL)

Hyundai Kona - Instrukcja Obslugi –> Wyposażenie pojazdu –> Światła –> Światła zewnętrzne –> Światła do jazdy dziennej (DRL)

(jeżeli występują)

Świateł do jazdy dziennej (DRL) należy używać wyłącznie podczas dnia.

Światła do jazdy dziennej wyłączają się po wykonaniu jednej z poniższych czynności:

1. Włączenie świateł mijania lub świateł przeciwmgielnych przednich.

2. Włączenie świateł pozycyjnych.

3. Wyłączenie silnika.

Poziomowanie świateł przednich (jeżeli występuje)

Światła


Poziomowanie ręczne Obracanie pokrętłem poziomowania świateł umożliwia dostosowanie zasięgu świateł przednich do liczby pasażerów i obciążenia bagażnika.

Im wyższa cyfra oznaczająca położenie pokrętła, tym krótszy zasięg świecenia świateł. Należy zawsze utrzymywać odpowiedni zasięg świecenia świateł przednich, gdyż w przeciwnym razie mogą one oślepiać innych uczestników ruchu drogowego.

Poniżej podano przykłady prawidłowego ustawienia pokrętła w zależności od obciążenia pojazdu. W przypadkach obciążeń innych niż podane poniżej pokrętło należy ustawiać tak, by zasięg świateł był możliwie najbliższy warunkom podanym w tabeli.

Światła


Poziomowanie automatyczne Automatyczne poziomowanie świateł samoczynnie dostosowuje zasięg świateł przednich do liczby pasażerów i obciążenia bagażnika.

Zapewnia ono prawidłowe ustawienie świateł w każdych warunkach.

OSTRZEŻENIE

Jeżeli funkcja nie działa prawidłowo, pojazd powinna sprawdzić Autoryzowana Stacja Obsługi (ASO) Hyundai. Nie podejmować prób samodzielnego sprawdzania ani wymiany wiązek przewodów.

Światła statycznego doświetlania zakrętów (jeżeli występują)

Aby poprawić widoczność i podnieść bezpieczeństwo, podczas pokonywania zakrętów automatycznie włącza się lewe lub prawe światło statycznego doświetlania zakrętów. Światła statycznego doświetlania zakrętów włączają się w następujących przypadkach:

System powitania (jeżeli występują)

Oświetlenie wnętrza

Jeżeli przełącznik oświetlenia wnętrza znajduje się w położeniu DOOR, a wszystkie drzwi i klapa bagażnika są zamknięte i zablokowane, oświetlenie wnętrza włącza się na 30 sekund po wykonaniu jednej z poniższych czynności:

Naciśnięcie w tym czasie przycisku blokowania lub odblokowania powoduje natychmiastowe wyłączenie oświetlenia wnętrza.

Światła przeciwmgielne

Światła przeciwmgielne przednie (jeżeli występują) Światła przeciwmgielne służą do poprawiania widoczności w warunkach og ...

Oświetlenie wnętrza

UWAGA Nie używać oświetlenia wnętrza przez zbyt długi czas przy wyłączonym silniku, ponieważ może to doprowadzić do rozład ...

Zobacz tez:

Wymiana koła w pojeździe z układem TPMS
Jeżeli z opony uszło powietrze, ostrzega o tym wskazanie w zestawie wskaźników. W takim przypadku układ powinna sprawdzić Autoryzowana Stacja Obsługi (ASO) Hyundai. OSTROŻNIENIGDY nie stosowa ...

Wstęp
Dysponując zestawem naprawczym do opon (Tire Mobility Kit - TMK), można naprawić przebitą oponę bez konieczności wymiany koła na zapasowe. W skład zestawu wchodzi sprężarka i specjalny ś ...

Układ wykrywania spadku ciśnienia w oponach
Podczas jazdy układ wykrywania spadku ciśnienia w oponach stale kontroluje prędkość obrotową wszystkich czterech kół i ostrzega o niskim ciśnieniu w oponie. W tym celu porównuje obwód ...

Instrukcje obslugi: