Wskazanie opony z niskim ciśnieniem i wskazanie ciśnienia w oponach
Jednoczesne włączenie się lampki ostrzegawczej
układu TPMS oraz pojawienie się
komunikatu ostrzegawczego na wyświetlaczu
LCD wskazuje na zdecydowanie zbyt
niskie ciśnienie w jednej lub kilku oponach
pojazdu. Druga z lampek wskazuje, w której
oponie ciśnienie jest zbyt niskie.
W takim przypadku należy natychmiast zmniejszyć prędkość, unikać szybkiego pokonywania zakrętów i być przygotowanym na wydłużenie drogi hamowania.
Należy również jak najszybciej zatrzymać się i sprawdzić opony. Następnie należy dopompować wskazaną oponę do uzyskania ciśnienia podanego w niniejszej Instrukcji oraz na tabliczce zlokalizowanej u dołu lewego środkowego słupka. Jeżeli z opony uchodzi powietrze, a nie można dojechać do najbliższej stacji obsługi, należy wymienić to koło na zapasowe.
Po wymianie koła na zapasowe, podczas jazdy z prędkością powyżej 25 km/h przez około 10 minut mogą występować następujące objawy:
Lampka ostrzegawcza usterki układu TPMS miga przez około 1 minutę, a następnie pozostaje włączona, ponieważ w kole zapasowym nie jest zamontowany czujnik ciśnienia.
UWAGA
Koło zapasowe nie jest wyposażone w czujnik ciśnienia w oponie.
OSTROŻNIE Jeżeli opona lub opony pojazdu zostały dopompowane do właściwego ciśnienia przy wysokich temperaturach otoczenia, w niskich temperaturach otoczenia mogą włączyć się lampki układu TPMS. Nie oznacza to usterki układu, ponieważ niższa temperatura otoczenia oznacza proporcjonalnie niższe ciśnienie w oponach. Jeżeli temperatura zewnętrzna znacznie wzrosła lub spadła (podczas zmiany pogody lub przejazdu pomiędzy zimnymi i ciepłymi obszarami), należy zmierzyć ciśnienie panujące w oponach i wyregulować je do wymaganego poziomu. |
OSTRZEŻENIE Usterki opon spowodowane niskim ciśnieniem Zdecydowanie zbyt niskie ciśnienie w oponach powoduje niestabilność i może być przyczyną wydłużenia drogi hamowania lub utraty panowania nad pojazdem. Ponadto jazda na zbyt słabo napompowanej oponie może spowodować jej przegrzanie i trwałe uszkodzenie. |
Za kierownicą
OSTRZEŻENIETlenek węgla (CO) to gaz trujący. Wdychanie
tlenku węgla może spowodować utratę przytomności i stanowi zagrożenie
dla życia.
Spaliny silnikowe zawierają tlenek wę ...
Prowadzenie pojazdu
W przypadku wszystkich pojazdów tego
typu nieprawidłowy sposób jazdy może
spowodować utratę kontroli, wypadek lub
przewrócenie pojazdu.
Specyficzne założenia konstrukcyjne
(większy prze ...
Pozycje dźwigni zmiany
biegów
Wskazanie pozycji dźwigni zmiany
biegów w zestawie wskaźników włącza
się.
Dźwignia wybierania biegów musi
znajdować się w pozycji P lub N, aby
uruchomić rozrusznik.
P ...