Jeżeli do wyjechania ze śniegu, piasku lub błota konieczne jest rozkołysanie pojazdu (do przodu i do tyłu), w celu oczyszczenia miejsca wokół kół przednich należy najpierw kilkukrotnie obrócić kierownicę w prawo i w lewo. Następnie należy na przemian włączać bieg wsteczny i bieg do jazdy do przodu i na krótko naciskać pedał przyspieszenia.
Aby uniknąć obracania się kół w miejscu, nie zwiększać nadmiernie prędkości obrotowej silnika.
Aby uniknąć uszkodzenia skrzyni biegów, przed zmianą ustawienia dźwigni zmiany biegów (mech. skrzynia biegów)/selektora (dwusprzęgłowa skrzynia biegów) poczekać, aż koła zatrzymają się całkowicie.
Podczas zmiany ustawienia dźwigni zmiany biegów (mech. skrzynia biegów)/selektora (dwusprzęgłowa skrzynia biegów) zwalniać pedał przyspieszenia. Naciskać pedał przyspieszenia dopiero po włączeniu biegu.
Naprzemienne próby ruszenia do przodu i do tyłu powodują rozkołysanie pojazdu, które może umożliwić jego uwolnienie.
OSTRZEŻENIE W przypadku utknięcia pojazdu i obracania się kół w miejscu z wysoką prędkością może bardzo szybko wzrastać temperatura opon. W przypadku uszkodzenia opony może z niej uchodzić powietrze lub dojść do jej rozerwania. Może to być niebezpieczne i doprowadzić do obrażeń - zarówno kierowcy, jak i innych osób. Nie należy próbować rozkołysania pojazdu, jeżeli w pobliżu znajdują się ludzie, inne pojazdy lub przeszkody. Ponadto przedstawiona metoda rozkołysania pojazdu może spowodować jego szybkie przegrzanie, a w konsekwencji doprowadzić do pożaru w przedziale silnika lub innych uszkodzeń. Aby uniknąć przegrzania opon i/lub silnika, nie doprowadzać do obracania się kół w miejscu. NIE DOPUSZCZAĆ, by koła pojazdu obracały się w miejscu z prędkością powyżej 56 km/h. |
Informacja
Przed rozkołysaniem pojazdu należy wyłączyć układ ESC.
UWAGA
Jeżeli po kilku próbach rozkołysania nie udało się wyjechać, aby uniknąć przegrzania silnika i uszkodzenia skrzyni biegów należy skorzystać z pomocy pojazdu holowniczego.
Płynne pokonywanie zakrętów
Podczas pokonywania zakrętów należy unikać hamowania i zmiany biegów, szczególnie jeżeli droga jest śliska (mokra lub zaśnieżona). Aby prawidłowo pokonać zakręt, podczas wychodzenia z niego należy delikatnie przyspieszyć.
Ekran dotykowy
Układ ten umożliwia dostęp do:
stałego wyświetlania godziny i temperatury zewnętrznej (w
przypadku ryzyka gołoledzi pojawia się niebieska kontrolka),
sterowania układem ogrzewania/ klimatyzacji,
menu ustawiania parametrów funkcji ...
Pas biodrowy
(jeśli jest w wyposażeniu)
Zapinanie pasa:
W celu zapięcia 2-punktowego,
statycznego pasa bezpieczeństwa
należy wcisnąć metalowy zaczep (1) w
klamrę (2). Zapięciu pasa towarzyszy
charakterystycz ...
Płyn chłodzący
Układ chłodzenia napełniony jest całorocznym,
niezamarzającym płynem chłodzącym.
Zbiornik wyrównawczy napełniony jest
fabrycznie.
Co najmniej raz w roku należy sprawdzać
stę& ...