Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi: Hill Assist Descent Control

Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi –> Bezpieczeństwo –> Hill Assist Descent Control

Układ wspomagania podczas zjazdu na drogach o miękkiej nawierzchni (żwir, błoto itd.) albo na drodze o dużym nachyleniu.

Umożliwia zmniejszenie ryzyka poślizgu albo utraty panowania nad pojazdem podczas zjazdu, zarówno na biegu do przodu, jak i na biegu wstecznym.

Pomaga kierowcy w prowadzeniu pojazdu ze stałą prędkością podczas zjazdu, w zależności od włączonego biegu, przy równoczesnym stopniowym zwalnianiu hamulców.

Aby układ się włączył, nachylenie drogi musi być większe niż 5%. Z układu można korzystać, gdy skrzynia biegów jest w położeniu neutralnym. W innym przypadku włączyć bieg odpowiadający prędkości, aby uniknąć zgaśnięcia silnika. W przypadku automatycznej skrzyni biegów z układu można korzystać po ustawieniu dźwigni w położeniu N, D lub R. Podczas działania układu funkcja Active Safety Brake zostaje automatycznie wyłączona.

Układ jest niedostępny:

Włączanie

Układ jest domyślnie wyłączony.

Stan układu nie jest zapamiętywany po wyłączeniu zapłonu.

Kierowca może włączyć układ przy pracującym silniku, podczas postoju pojazdu albo podczas jazdy z prędkością do około 50 km/h.

Włączanie


Gdy tylko samochód zaczyna zjazd, można zwolnić pedały przyspieszenia i hamulca – układ reguluje prędkość

Gdy pojazd stoi na pochyłości, a kierowca zwolni pedały przyspieszenia i hamulca, układ zwolni hamulce, aby stopniowo wprawiać pojazd w ruch W trakcie działania układu automatycznie włączają się światła stop.

Gdy prędkość przekroczy 30 km/h, działanie układu zostaje automatycznie wstrzymane, kontrolka w zestawie wskaźników świeci na szaro, ale kontrolka w przycisku nadal jest włączona.

Układ wznawia sterowanie w sposób automatyczny, gdy prędkość spada poniżej 30 km/h, a warunki nachylenia i zwolnienia pedałów są spełnione.

Można w dowolnym momencie nacisnąć ponownie pedał przyspieszenia albo hamulca.

Wyłączanie

Wyłączanie


Naciskać przycisk aż do zgaśnięcia jego kontrolki. Kontrolka w zestawie wskaźników gaśnie.

Powyżej 70 km/h układ wyłącza się automatycznie. Kontrolka przycisku gaśnie.

Usterka

W razie wystąpienia usterki w układzie ta
kontrolka włącza się w kolorze zielonym, czemu towarzysz komunikat w zestawie wskaźników.

Zlecić sprawdzenie przez ASO sieci PEUGEOT lub przez warsztat specjalistyczny. 

Advanced Grip Control

Jest to specjalny opatentowany układ kontroli trakcji, który poprawia działanie układu napędowego samochodu w śniegu, błocie lub piasku. Stanowi wyposażenie o zoptymal ...

Pasy bezpieczeństwa

Przednie pasy bezpieczeństwaPrzednie pasy bezpieczeństwa są wyposażone w układ napinaczy pirotechnicznych oraz ogranicznik siły naprężenia. Układ zwiększa bezpiecze ...

Zobacz tez:

Układ widoku panoramicznego
Ten układ umożliwia pokazywanie na wyświetlaczu informacyjnym widoku otoczenia pojazdu w postaci obrazu o zakresie bliskim 180º, podobnego do widoku z lotu ptaka. Układ wykorzystuje: kamerę tylną zamontowan&# ...

Holowanie awaryjne
Jeśli holowanie jest niezbędne, zaleca się by zostało ono wykonane przez autoryzowanego sprzedawcę Kia Motors lub komercyjną firmę pomocy drogowej. Jeśli w razie sytuacji awaryjnej pomoc drogowa jest ni ...

Obsługa trybu AUX
Odtwarzanie 1. Wybierz ikonę na ekranie głównym, aby wyświetlić ekran funkcji Rozrywka. 2. Wybierz , aby przełączyć na tryb AUX. W dolnej części centralnego wyświetlacza pojawiaj ...

Instrukcje obslugi: