Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi: Hill Assist Descent Control

Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi –> Bezpieczeństwo –> Hill Assist Descent Control

Układ wspomagania podczas zjazdu na drogach o miękkiej nawierzchni (żwir, błoto itd.) albo na drodze o dużym nachyleniu.

Umożliwia zmniejszenie ryzyka poślizgu albo utraty panowania nad pojazdem podczas zjazdu, zarówno na biegu do przodu, jak i na biegu wstecznym.

Pomaga kierowcy w prowadzeniu pojazdu ze stałą prędkością podczas zjazdu, w zależności od włączonego biegu, przy równoczesnym stopniowym zwalnianiu hamulców.

Aby układ się włączył, nachylenie drogi musi być większe niż 5%. Z układu można korzystać, gdy skrzynia biegów jest w położeniu neutralnym. W innym przypadku włączyć bieg odpowiadający prędkości, aby uniknąć zgaśnięcia silnika. W przypadku automatycznej skrzyni biegów z układu można korzystać po ustawieniu dźwigni w położeniu N, D lub R. Podczas działania układu funkcja Active Safety Brake zostaje automatycznie wyłączona.

Układ jest niedostępny:

Włączanie

Układ jest domyślnie wyłączony.

Stan układu nie jest zapamiętywany po wyłączeniu zapłonu.

Kierowca może włączyć układ przy pracującym silniku, podczas postoju pojazdu albo podczas jazdy z prędkością do około 50 km/h.

Włączanie


Gdy tylko samochód zaczyna zjazd, można zwolnić pedały przyspieszenia i hamulca – układ reguluje prędkość

Gdy pojazd stoi na pochyłości, a kierowca zwolni pedały przyspieszenia i hamulca, układ zwolni hamulce, aby stopniowo wprawiać pojazd w ruch W trakcie działania układu automatycznie włączają się światła stop.

Gdy prędkość przekroczy 30 km/h, działanie układu zostaje automatycznie wstrzymane, kontrolka w zestawie wskaźników świeci na szaro, ale kontrolka w przycisku nadal jest włączona.

Układ wznawia sterowanie w sposób automatyczny, gdy prędkość spada poniżej 30 km/h, a warunki nachylenia i zwolnienia pedałów są spełnione.

Można w dowolnym momencie nacisnąć ponownie pedał przyspieszenia albo hamulca.

Wyłączanie

Wyłączanie


Naciskać przycisk aż do zgaśnięcia jego kontrolki. Kontrolka w zestawie wskaźników gaśnie.

Powyżej 70 km/h układ wyłącza się automatycznie. Kontrolka przycisku gaśnie.

Usterka

W razie wystąpienia usterki w układzie ta
kontrolka włącza się w kolorze zielonym, czemu towarzysz komunikat w zestawie wskaźników.

Zlecić sprawdzenie przez ASO sieci PEUGEOT lub przez warsztat specjalistyczny. 

Advanced Grip Control

Jest to specjalny opatentowany układ kontroli trakcji, który poprawia działanie układu napędowego samochodu w śniegu, błocie lub piasku. Stanowi wyposażenie o zoptymal ...

Pasy bezpieczeństwa

Przednie pasy bezpieczeństwaPrzednie pasy bezpieczeństwa są wyposażone w układ napinaczy pirotechnicznych oraz ogranicznik siły naprężenia. Układ zwiększa bezpiecze ...

Zobacz tez:

Lusterka zewnętrzne
Ustawienie lusterek zewnętrznych należy regulować przed rozpoczęciem jazdy. Samochód jest wyposażony w lusterka zewnętrzne z lewej i z prawej strony. Ustawienie lusterek można regulować za pom ...

Ładowanie akumulatora
Pojazd ma bezobsługowy akumulator na bazie wapnia. Jeśli akumulator wyładuje się w krótkim czasie (na przykład z powodu pozostawienia włączonych reflektorów lub oświetlenia po opuszczen ...

Operowanie dwusprzęgłową skrzynią biegów (DCT)
Dwusprzęgłowa skrzynia biegów posiada 7 biegów do jazdy do przodu i jeden bieg wsteczny. Po ustawieniu selektora w położeniu D skrzynia biegów dobiera biegi automatycznie. Dwusprzęgłow&# ...

Instrukcje obslugi: