Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi: Hill Assist Descent Control

Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi –> Bezpieczeństwo –> Hill Assist Descent Control

Układ wspomagania podczas zjazdu na drogach o miękkiej nawierzchni (żwir, błoto itd.) albo na drodze o dużym nachyleniu.

Umożliwia zmniejszenie ryzyka poślizgu albo utraty panowania nad pojazdem podczas zjazdu, zarówno na biegu do przodu, jak i na biegu wstecznym.

Pomaga kierowcy w prowadzeniu pojazdu ze stałą prędkością podczas zjazdu, w zależności od włączonego biegu, przy równoczesnym stopniowym zwalnianiu hamulców.

Aby układ się włączył, nachylenie drogi musi być większe niż 5%. Z układu można korzystać, gdy skrzynia biegów jest w położeniu neutralnym. W innym przypadku włączyć bieg odpowiadający prędkości, aby uniknąć zgaśnięcia silnika. W przypadku automatycznej skrzyni biegów z układu można korzystać po ustawieniu dźwigni w położeniu N, D lub R. Podczas działania układu funkcja Active Safety Brake zostaje automatycznie wyłączona.

Układ jest niedostępny:

Włączanie

Układ jest domyślnie wyłączony.

Stan układu nie jest zapamiętywany po wyłączeniu zapłonu.

Kierowca może włączyć układ przy pracującym silniku, podczas postoju pojazdu albo podczas jazdy z prędkością do około 50 km/h.

Włączanie


Gdy tylko samochód zaczyna zjazd, można zwolnić pedały przyspieszenia i hamulca – układ reguluje prędkość

Gdy pojazd stoi na pochyłości, a kierowca zwolni pedały przyspieszenia i hamulca, układ zwolni hamulce, aby stopniowo wprawiać pojazd w ruch W trakcie działania układu automatycznie włączają się światła stop.

Gdy prędkość przekroczy 30 km/h, działanie układu zostaje automatycznie wstrzymane, kontrolka w zestawie wskaźników świeci na szaro, ale kontrolka w przycisku nadal jest włączona.

Układ wznawia sterowanie w sposób automatyczny, gdy prędkość spada poniżej 30 km/h, a warunki nachylenia i zwolnienia pedałów są spełnione.

Można w dowolnym momencie nacisnąć ponownie pedał przyspieszenia albo hamulca.

Wyłączanie

Wyłączanie


Naciskać przycisk aż do zgaśnięcia jego kontrolki. Kontrolka w zestawie wskaźników gaśnie.

Powyżej 70 km/h układ wyłącza się automatycznie. Kontrolka przycisku gaśnie.

Usterka

W razie wystąpienia usterki w układzie ta
kontrolka włącza się w kolorze zielonym, czemu towarzysz komunikat w zestawie wskaźników.

Zlecić sprawdzenie przez ASO sieci PEUGEOT lub przez warsztat specjalistyczny. 

Advanced Grip Control

Jest to specjalny opatentowany układ kontroli trakcji, który poprawia działanie układu napędowego samochodu w śniegu, błocie lub piasku. Stanowi wyposażenie o zoptymal ...

Pasy bezpieczeństwa

Przednie pasy bezpieczeństwaPrzednie pasy bezpieczeństwa są wyposażone w układ napinaczy pirotechnicznych oraz ogranicznik siły naprężenia. Układ zwiększa bezpiecze ...

Zobacz tez:

Układ poduszek powietrznych (SRS-Airbag)
Przednia poduszka powietrzna kierowcy Przednia poduszka powietrzna pasażera Boczne poduszki powietrzne Kurtynowe poduszki powietrzne Wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera Pojazd jest wyposa ...

Ograniczanie ryzyka przewrócenia samochodu
Niniejszy samochód określany jest mianem samochodu sportowo-użytkowego (Sports Utility Vehicle - SUV). Samochody typu SUV mają większy prześwit i mniejszy rozstaw kół, co polepsza ich właściwo ...

Bezpieczniki
Lewa strona : Normalny/ Prawa strona : stopiony Instalacja elektryczna pojazdu jest zabezpieczona przed uszkodzeniem spowodowanym przez przeciążenie elektryczne za pomocą bezpieczników topikowych. Pojazd ma 2 (lub ...

Instrukcje obslugi: