Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi: Advanced Grip Control

Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi –> Bezpieczeństwo –> Advanced Grip Control

Jest to specjalny opatentowany układ kontroli trakcji, który poprawia działanie układu napędowego samochodu w śniegu, błocie lub piasku.

Stanowi wyposażenie o zoptymalizowanym działaniu, dzięki czemu umożliwia prowadzenie w większości warunków słabej przyczepności (napotykanych podczas jazdy turystycznej).

Wraz z oponami wielosezonowymi M+S (Mud and Snow) ten układ zapewnia kompromis w zakresie bezpieczeństwa, przyczepności i przeniesienia napędu.

Nacisk na pedał przyspieszenia powinien być na tyle silny, aby układ mógł wykorzystać moc silnika. Fazy działania przy wysokich obrotach silnika są zjawiskiem normalnym.

Wybierak o pięciu położeniach umożliwia wybór trybu regulacji odpowiadającego napotkanym warunkom drogowym.

Każdemu trybowi przypisana jest lampka kontrolna i towarzyszący jej komunikat, co stanowi potwierdzenie wyboru trybu.

Tryby działania

Tryby działania


Tryby działania


Standardowy (ESC)

Tryb ten jest ustawiony dla niewielkiego
poślizgu, obejmującego różnice przyczepności zwykle napotykane na drogach.

Układ automatycznie inicjuje się ponownie w tym trybie po każdym wyłączeniu zapłonu.

Śnieg

Podczas ruszania tryb dopasowuje swoją
strategię do napotkanych warunków przyczepności dla każdego z dwóch przednich kół.

(Tryb aktywny do prędkości 80 km/h)

Terenowy (błoto, wilgotna trawa

Tryb, który podczas ruszania umożliwia
poślizg koła przy małej przyczepności, aby ułatwić wydostanie się z błota i odzyskanie przyczepności. Jednocześnie na koło mające większą przyczepność przeniesiony jest największy możliwy moment obrotowy.

W fazie przyspieszania układ kontroluje poślizg, aby jak najlepiej spełnić wymagania kierowcy.

(Tryb aktywny do prędkości 50 km/h)

Piach

Tryb, który umożliwia jednoczesny poślizg obu kół napędowych, aby zapewnić ruch i ograniczyć niebezpieczeństwo ugrzęźnięcia w piachu.

(Tryb aktywny do prędkości 120 km/h).

Ustawić pokrętło w tym położeniu.


Zastosowanie innego trybu może spowodować ugrzęźnięcie samochodu.


Istnieje możliwość wyłączenia układów ASR i DSC poprzez obrócenie pokrętła do położenia "OFF". Układy ASR i DSC nie wpływają wówczas na pracę silnika oraz na układ hamulcowy w przypadku wystąpienia odchylenia w stosunku do toru jazdy. Układy włączą się znów automatycznie przy prędkości 50 km/h albo przy każdym ponownym włączeniu zapłonu.

Zalecenia Samochód jest przeznaczony przede wszystkim do jazdy po nawierzchni utwardzonej, ale czasami można wjeżdżać na drogi nieutwardzone. Należy pamiętać, że samochód nie jest przystosowany do ekstremalnych warunków jazdy terenowej, takich jak:

Układ elektronicznej kontroli stabilności (ESC)

Układ elektronicznej kontroli stabilności obejmuje następujące układy: układ zapobiegający blokowaniu się kół (ABS) oraz elektroniczny rozdzielacz siły hamowania ...

Hill Assist Descent Control

Układ wspomagania podczas zjazdu na drogach o miękkiej nawierzchni (żwir, błoto itd.) albo na drodze o dużym nachyleniu. Umożliwia zmniejszenie ryzyka poślizgu albo utr ...

Zobacz tez:

Awaryjne uruchamianie silnika
Uruchamianie zalanego silnika (SKYACTIV-G 20 i SKYACTIV-G 25) Jeśli silnika nie uda się uruchomić, może być zalany (nadmiar paliwa w silniku). Przeprowadź następujące czynności: 1. Jeśli silni ...

Wstęp
Dysponując zestawem naprawczym do opon (Tire Mobility Kit - TMK), można naprawić przebitą oponę bez konieczności wymiany koła na zapasowe. W skład zestawu wchodzi sprężarka i specjalny ś ...

Ładowanie akumulatora
Za pomocą prostownika Pojazd wyposażony jest w bezobsługowy akumulator kwasowy. Jeżeli akumulator szybko się rozładował (np. z powodu pozostawienia włączonych świateł), należy ...

Instrukcje obslugi: