KIA Niro - Instrukcja Obslugi: Bezpieczny fotelik dziecięcy (CRS)

KIA Niro - Instrukcja Obslugi –> Systemy bezpieczeństwa samochodu –> Bezpieczny fotelik dziecięcy (CRS)

Zalecenie: Dzieci zawsze należy przewozić na tylnym siedzeniu.

OSTRZEŻENIE

Dzieci muszą zawsze podróżować w bezpiecznych fotelikach dziecięcych. Dzieci w każdym wieku są bezpieczniejsze, gdy podróżują na tylnym siedzeniu. Nie wolno umieszczać bezpiecznego fotelika dziecięcego na przednim siedzeniu, jeśli poduszka powietrzna przedniego pasażera nie została wyłączona.

Dzieci do 13 lat przewożone samochodem powinny siedzieć na tylnym siedzeniu i zawsze być do niego przypięte pasami. Minimalizuje to ryzyko odniesienia przez nie obrażeń podczas wypadku, nagłego manewru lub hamowania.

Zgodnie ze statystyką podczas wypadków dzieci są znacznie bezpieczniejsze przypięte do tylnego siedzenia, niż gdy przewozi się je na przednim fotelu. Dzieci zbyt duże, aby podróżować w foteliku, muszę mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.

W większości krajów prawo wymaga, aby dzieci były przewożone wyłącznie w bezpiecznych fotelikach dziecięcych lub specjalnych podkładkach.

Wiek i wzrost, od którego dozwolone jest stosowanie tylko pasów bezpieczeństwa zamiast bezpiecznego fotelika dziecięcego zależy od kraju, dlatego należy upewnić się, jakie przepisy obowiązują w państwie, po którym podróżujemy.

Foteliki dziecięce i/lub foteliki dla niemowląt powinny być prawidłowo umieszczone i zamontowane na siedzeniu pojazdu. Należy używać dostępnych na rynku bezpiecznych fotelików dziecięcych, które spełniają normy obowiązujące w danym kraju.

Bezpieczny fotelik dziecięcy (CRS)

Niemowlęta i małe dzieci zawsze powinny podróżować w bezpiecznym foteliku umieszczonym tyłem lub przodem do kierunku jazdy na tylnym siedzeniu pojazdu. Należy przeczytać i przestrzegać instrukcji montażu i obsługi dostarczonych przez producenta fotelika.

OSTRZEŻENIE
  • Zawsze przestrzegać instrukcji montażu i użytkowania bezpiecznego fotelika dziecięcego, opracowanych przez producenta.
  • Zawsze prawidłowo zapiąć dziecko w bezpiecznym foteliku dziecięcym.
  • Nigdy nie używać nosidełek dla niemowląt lub fotelików dziecięcych, które są zawieszane na oparciu siedzenia. W razie wypadku nie zapewnią one wystarczającej ochrony.
  • Po wypadku należy sprawdzić bezpieczny fotelik dziecięcy, pasy bezpieczeństwa, dolne punkty mocowania ISOFIX oraz uchwyt w autoryzowanej stacji obsługi Kia.

Dbałość o pasy bezpieczeństwa

Nigdy nie należy rozmontowywać ani modyfikować pasów bezpieczeństwa. Ponadto należy dokładnie sprawdzać, czy pasy i ich osprzęt ...

Wybór bezpiecznego fotelika dziecięcego (CRS)

Wybierając bezpieczny fotelik dziecięcy należy zawsze: Upewnić się, że fotelik ma naklejkę potwierdzającą certyfikat zgodnoś ...

Zobacz tez:

Odbiór programów radiowych
Odbiór sygnału radiowego AM Sygnał radiowy AM omija przeszkody takie jak budynki, góry i odbija się od jonosfery. Dlatego dociera na dalsze odległości niż sygnał FM. Może się zdarzy ...

Foteliki dziecięce
NiebezpieczeństwoJeśli na fotelu pasażera z przodu używany jest fotelik dziecięcy zwrócony tyłem do kierunku jazdy, poduszka powietrzna zabezpieczająca ten fotel musi zostać wyłą ...

Lampka ostrzegawcza niskiego ciśnienia w oponach
Jednoczesne włączenie się lampki ostrzegawczej układu TPMS oraz pojawienie się komunikatu ostrzegawczego na wyświetlaczu LCD wskazuje na zdecydowanie zbyt niskie ciśnienie w jednej lub kilku oponach. W t ...

Instrukcje obslugi: