KIA Niro - Instrukcja Obslugi: Mocowanie bezpiecznego fotelika dziecięcego za pomocą systemu mocowania zaczepów

(jeśli jest w wyposażeniu)

Bezpieczny fotelik dziecięcy(CRS)

Uchwyty do mocowania zaczepów bezpiecznego fotelika dziecięcego umieszczone są za oparciami.

Bezpieczny fotelik dziecięcy(CRS)

1. Przełożyć linkę mocującą bezpieczny fotelik dziecięcy nad oparciem tylnego siedzenia. Przestrzegać wszystkich zaleceń producenta bezpiecznego fotelika dziecięcego dotyczących jego montażu.

2. Zaczepić haczyk linki mocującej w uchwycie mocującym i dociągnąć linkę zgodnie z zaleceniami producenta fotelika, aby pewnie umocować go do siedzenia.

OSTRZEŻENIE

Montując górną linkę należy przestrzegać następujących zaleceń:

  • Przeczytać i postępować zgodnie z instrukcją dostarczoną przez producenta fotelika.
  • NIGDY nie mocować dwóch fotelików do tej samej linki. Może to spowodować uszkodzenie i złamanie zaczepu lub punktu mocowania.
  • Nie wolno zaczepiać linki o żaden inny element niż odpowiedni zaczep ISOFIX. Linka zaczepiona o inny element może nie spełnić swojego zadania.
  • Uchwyty do montażu bezpiecznego fotelika dziecięcego przystosowane są wyłącznie do obciążeń wywieranych przez prawidłowo zamocowany fotelik.

    W żadnym wypadku nie mogą być używane jako uchwyty pasów bezpieczeństwa osób dorosłych ani pasów do mocowania bagażu lub innych przedmiotów czy wyposażenia pojazdu.

Możliwość stosowania bezpiecznych fotelików dziecięcych ISOFIX na poszczególnych miejscach siedzenia zgodnie z wymaganiami ECE

Bezpieczny fotelik dziecięcy(CRS)

IUF = Odpowiednie w przypadku fotelików dziecięcych ISOFIX ustawianych przodem do kierunku jazdy, zatwierdzonych do używania w danej grupie wagowej.

IL = Odpowiednie w przypadku fotelików dziecięcych ISOFIX (CRS) wymienionych na dołączonej liście. Te foteliki dziecięce ISOFIX (CRS) należą do kategorii "określony pojazd", "zastrzeżone" lub "półuniwersalne".

X = Nieodpowiednie w przypadku fotelików dziecięcych ISOFIX w danej grupie wagowej i/lub klasie wielkości.

A - ISO/F3 : Fotelik dla dzieci z wysokim oparciem zwrócony przodem do kierunku jazdy (720 mm)
B - ISO/F2 : Fotelik dla dzieci o zmniejszonej wysokości, zwrócony przodem do kierunku jazdy (650 mm) B1 - ISO/F2X : Fotelik dla dzieci obniżony, zwrócony przodem do kierunku jazdy, o zmniejszonej wysokości, z wyprofilowanym oparciem, wersja 2 (650 mm) C - ISO/R3 : Duży fotelik dla dzieci zwrócony tyłem do kierunku jazdy D - ISO/R2 : Mały fotelik dla dzieci zwrócony tyłem do kierunku jazdy E - ISO/R1 : Fotelik dla niemowląt zwrócony tyłem do kierunku jazdy F - ISO/L1 : Lewy fotelik boczny CRS (przenośne łóżeczko) G - ISO/L2: : Prawy fotelik boczny CRS (przenośne łóżeczko)

Montaż bezpiecznego fotelika dziecięcego za pomocą systemu mocowań ISOFIX

Aby zamontować bezpieczny fotelik dziecięcy zgodny z systemem i-Size lub ISOFIX na jednym tylnych zewnętrznych siedzeń: 1. Odsunąć klamrę ...

Zabezpieczenie fotelika dziecięcego za pomocą biodrowo-ramieniowego pasa bezpieczeństwa

Jeśli fotelik nie jest przystosowany do systemu ISOFIX, to trzeba go zabezpieczyć używając pasa bezpieczeństwa. Montaż bezpiecznego fotelika ...

Zobacz tez:

Stacyjka na kluczyk
(jeżeli występuje) Podświetlenie stacyjki włącza się zawsze po otwarciu drzwi przednich, chyba że kluczyk znajduje się w położeniu ON. Podświetlenie stacyjki gaśnie natychmiast po w ...

Elektryczne zabezpieczenie przed otwarciem drzwi od wewnątrz
Zdalnie sterowany układ uniemożliwiający otwarcie tylnych drzwi za pomocą wewnętrznych klamek. Przycisk znajduje się na desce rozdzielczej po stronie kierowcy. Włączanie Nacisnąć ten przycisk. Włącza się czerwona kontrolka w pr ...

Hamulec postojowy
Sprawdzanie hamulca postojowego Sprawdzać liczbę "kliknięć" podczas podciągania dźwigni hamulca postojowego do oporu z położenia całkowitego wyłączenia hamulca. Ponadto hamulec po ...

Instrukcje obslugi: