KIA Niro - Instrukcja Obslugi: Pas bezpieczeństwa z napinaczem

(jeśli jest w wyposażeniu)

Pasy bezpieczeństwa

Pasy bezpieczeństwa fotela kierowcy, fotela przedniego pasażera i tylnego fotela bocznego wyposażone są w napinacze (napinacz przy retraktorze).

Napinacz pasa bezpieczeństwa uruchamiany jest razem z poduszkami powietrznymi w przypadku dosyć mocnego zderzenia czołowego.

Jeżeli pojazd nagle się zatrzyma lub osoba siedząca w fotelu pochyli się do przodu zbyt szybko, zwijacz zablokuje pas w tym położeniu. Podczas niektórych zderzeń czołowych uruchomi się napinacz i pas zostanie ściągnięty tak, aby ciaśniej opinał ciało osoby siedzącej w fotelu.

Jeżeli system wykryje nadmierne napięcie pasa bezpieczeństwa kierowcy lub pasażera w momencie uaktywnienia napinacza wstępnego, ogranicznik obciążenia wbudowany w napinacz zmniejszy napięcie odpowiedniego pasa (jeśli jest w wyposażeniu)

OSTRZEŻENIE

Dla bezpieczeństwa należy się upewnić, że taśma pasa nie jest luźna ani skręcona.Trzeba też zająć prawidłową pozycję na siedzeniu

Pasy bezpieczeństwa

Układ napinacza pasa składa się z następujących części. Ich rozmieszczenie przedstawiono na rysunku:

  1. Lampka ostrzegawcza układu poduszek powietrznych (SRS)
  2. Zespół zwijacza napinacza pasa bezpieczeństwa
  3. Moduł sterujący układem poduszek powietrznych (SRS)
OSTRZEŻENIE

Aby odnieść maksymalną korzyść ze stosowania pasa bezpieczeństwa z napinaczem:

1. Pas bezpieczeństwa musi działać prawidłowo i powinien być zapięty w prawidłowym położeniu.

Prosimy o przeczytanie i przestrzeganie wszystkich informacji i wskazówek dotyczących środków bezpieczeństwa użytkowników pojazdu - w tym pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych - zawartych w tej instrukcji.

2. Kierowca powinien zawsze upewnić się, że on sam i pasażerowie mają prawidłowo zapięte pasy.

UWAGA

OSTROŻNIE

Jeżeli napinacz pasa bezpieczeństwa nie działa prawidłowo, lampka ostrzegawcza układu poduszek powietrznych SRS będzie świecić, nawet jeśli nie wykryto usterki w układzie poduszek powietrznych SRS. Jeżeli lampka ostrzegawcza układu poduszek powietrznych SRS nie zapali się po ustawieniu kluczyka zapłonu w położeniu ON lub będzie palić się przez 6 sekund, a następnie pozostanie zapalona lub zapali się podczas jazdy, zalecamy sprawdzenie układu w autoryzowanej stacji obsługi Kia.

 

OSTRZEŻENIE
  • Napinacze są urządzeniami jednorazowego użytku. Po zadziałaniu napinacze muszą zostać wymienione. Wszystkie pasy bezpieczeństwa, dowolnego typu, powinny być zawsze wymienione, jeżeli zostały użyte podczas wypadku.
  • Mechanizm napinacza pasa bezpieczeństwa nagrzewa się podczas aktywacji. Przez kilka minut po zadziałaniu napinaczy nie wolno dotykać ich mechanizmów.
  • Nie wolno samodzielnie podejmować prób sprawdzania lub wymiany napinaczy pasów bezpieczeństwa. Zalecamy przeprowadzenie kontroli systemu w autoryzowanej stacji obsługi Kia.
  • Nie wolno podejmować prób naprawienia systemu napinacza pasa bezpieczeństwa
  • Niewłaściwe obchodzenie się z napinaczami pasów bezpieczeństwa oraz niestosowanie się do ostrzeżeń zabraniających: uderzania, modyfikowania, sprawdzania, wymieniania, konserwowania lub naprawy zespołów napinaczy może spowodować ich niewłaściwe działanie lub przypadkowe uruchomienie i poważne obrażenia.
  • Podczas kierowania lub jazdy samochodem należy zawsze zapinać pasy bezpieczeństwa.
  • Jeśli pasy bezpieczeństwa lub napinacze wymagają wymiany, zalecamy skontaktowanie się z autoryzowaną stacją obsługi Kia.

 

OSTROŻNIE

Naprawy wykonywane w przedniej części samochodu mogą spowodować uszkodzenie napinaczy pasów bezpieczeństwa.

Zalecamy przeprowadzenie prac naprawczych w autoryzowanej stacji obsługi Kia.

Pas biodrowy

(jeśli jest w wyposażeniu) Zapinanie pasa: W celu zapięcia 2-punktowego, statycznego pasa bezpieczeństwa należy wcisnąć metalowy zaczep ...

Środki ostrożności

OSTRZEŻENIEWszystkie osoby jadące samochodem zawsze powinny mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. W przypadku kolizji lub nagłego ham ...

Zobacz tez:

Hak holowniczy
Rozkład obciążenia Należy tak rozłożyć ładunki w przyczepie, aby najcięższe przedmioty znajdowały się możliwie najbliżej osi i aby nacisk na główkę haka był zbliżony do maksymalnego dopuszczalnego nacisku, jednak nie większy. ...

Wspomaganie parkowania
Przy wykorzystaniu czujników w zderzaku układ ostrzega o bliskości przeszkody (np. pieszego, samochodu, drzewa, barierki) znajdującej się w polu wykrywania czujników. Układ stanowi pomoc w wykonywaniu manewrów, ale w żadnym wypadku ...

Przeglądy i obsługa samochodu
Przy wykonywaniu wszystkich czynności konserwacyjnych lub przeglądów musisz postępować z największą ostrożnością, aby uniknąć uszkodzenia Twojego pojazdu i odniesienia ewentualnych ob ...

Instrukcje obslugi: