KIA Niro - Instrukcja Obslugi: Pas bezpieczeństwa z napinaczem

(jeśli jest w wyposażeniu)

Pasy bezpieczeństwa

Pasy bezpieczeństwa fotela kierowcy, fotela przedniego pasażera i tylnego fotela bocznego wyposażone są w napinacze (napinacz przy retraktorze).

Napinacz pasa bezpieczeństwa uruchamiany jest razem z poduszkami powietrznymi w przypadku dosyć mocnego zderzenia czołowego.

Jeżeli pojazd nagle się zatrzyma lub osoba siedząca w fotelu pochyli się do przodu zbyt szybko, zwijacz zablokuje pas w tym położeniu. Podczas niektórych zderzeń czołowych uruchomi się napinacz i pas zostanie ściągnięty tak, aby ciaśniej opinał ciało osoby siedzącej w fotelu.

Jeżeli system wykryje nadmierne napięcie pasa bezpieczeństwa kierowcy lub pasażera w momencie uaktywnienia napinacza wstępnego, ogranicznik obciążenia wbudowany w napinacz zmniejszy napięcie odpowiedniego pasa (jeśli jest w wyposażeniu)

OSTRZEŻENIE

Dla bezpieczeństwa należy się upewnić, że taśma pasa nie jest luźna ani skręcona.Trzeba też zająć prawidłową pozycję na siedzeniu

Pasy bezpieczeństwa

Układ napinacza pasa składa się z następujących części. Ich rozmieszczenie przedstawiono na rysunku:

  1. Lampka ostrzegawcza układu poduszek powietrznych (SRS)
  2. Zespół zwijacza napinacza pasa bezpieczeństwa
  3. Moduł sterujący układem poduszek powietrznych (SRS)
OSTRZEŻENIE

Aby odnieść maksymalną korzyść ze stosowania pasa bezpieczeństwa z napinaczem:

1. Pas bezpieczeństwa musi działać prawidłowo i powinien być zapięty w prawidłowym położeniu.

Prosimy o przeczytanie i przestrzeganie wszystkich informacji i wskazówek dotyczących środków bezpieczeństwa użytkowników pojazdu - w tym pasów bezpieczeństwa i poduszek powietrznych - zawartych w tej instrukcji.

2. Kierowca powinien zawsze upewnić się, że on sam i pasażerowie mają prawidłowo zapięte pasy.

UWAGA

OSTROŻNIE

Jeżeli napinacz pasa bezpieczeństwa nie działa prawidłowo, lampka ostrzegawcza układu poduszek powietrznych SRS będzie świecić, nawet jeśli nie wykryto usterki w układzie poduszek powietrznych SRS. Jeżeli lampka ostrzegawcza układu poduszek powietrznych SRS nie zapali się po ustawieniu kluczyka zapłonu w położeniu ON lub będzie palić się przez 6 sekund, a następnie pozostanie zapalona lub zapali się podczas jazdy, zalecamy sprawdzenie układu w autoryzowanej stacji obsługi Kia.

 

OSTRZEŻENIE
  • Napinacze są urządzeniami jednorazowego użytku. Po zadziałaniu napinacze muszą zostać wymienione. Wszystkie pasy bezpieczeństwa, dowolnego typu, powinny być zawsze wymienione, jeżeli zostały użyte podczas wypadku.
  • Mechanizm napinacza pasa bezpieczeństwa nagrzewa się podczas aktywacji. Przez kilka minut po zadziałaniu napinaczy nie wolno dotykać ich mechanizmów.
  • Nie wolno samodzielnie podejmować prób sprawdzania lub wymiany napinaczy pasów bezpieczeństwa. Zalecamy przeprowadzenie kontroli systemu w autoryzowanej stacji obsługi Kia.
  • Nie wolno podejmować prób naprawienia systemu napinacza pasa bezpieczeństwa
  • Niewłaściwe obchodzenie się z napinaczami pasów bezpieczeństwa oraz niestosowanie się do ostrzeżeń zabraniających: uderzania, modyfikowania, sprawdzania, wymieniania, konserwowania lub naprawy zespołów napinaczy może spowodować ich niewłaściwe działanie lub przypadkowe uruchomienie i poważne obrażenia.
  • Podczas kierowania lub jazdy samochodem należy zawsze zapinać pasy bezpieczeństwa.
  • Jeśli pasy bezpieczeństwa lub napinacze wymagają wymiany, zalecamy skontaktowanie się z autoryzowaną stacją obsługi Kia.

 

OSTROŻNIE

Naprawy wykonywane w przedniej części samochodu mogą spowodować uszkodzenie napinaczy pasów bezpieczeństwa.

Zalecamy przeprowadzenie prac naprawczych w autoryzowanej stacji obsługi Kia.

Pas biodrowy

(jeśli jest w wyposażeniu) Zapinanie pasa: W celu zapięcia 2-punktowego, statycznego pasa bezpieczeństwa należy wcisnąć metalowy zaczep ...

Środki ostrożności

OSTRZEŻENIEWszystkie osoby jadące samochodem zawsze powinny mieć zapięte pasy bezpieczeństwa. W przypadku kolizji lub nagłego ham ...

Zobacz tez:

Przegląd układu hybrydowego
Układ hybrydowego pojazdu elektrycznego (HEV) Hybrydowy pojazd elektryczny marki Kia pracuje w oparciu zarówno o silnik benzynowy, jak i silnik elektryczny. Silnik elektryczny zasilany jest akumulatorem układu hybrydowego o napi&# ...

Układ ograniczania emisji spalin
Układ ograniczania emisji spalin to wysoce wydajny system zmniejszający emisję spalin przy zachowaniu wysokich osiągów pojazdu. Ostrzeżenia dotyczące spalin silnikowych (tlenek węgla) Spaliny zaw ...

Trójkąt ostrzegawczy
Ze względów bezpieczeństwa, aby rozłożyć i ustawić trójkąt ostrzegawczy, przed opuszczeniem samochodu włączyć światła awaryjne i założyć kamizelkę odblaskową. Schowek W wewnętrznej okładzinie tylnej klapy znajduje się sc ...

Instrukcje obslugi: