Sprawdzać ciśnienie kół raz na miesiąc lub częściej.
Jednocześnie należy sprawdzić także ciśnienie w kole zapasowym.
Sposób sprawdzania
Do sprawdzenia ciśnienia w ogumieniu należy używać ciśnieniomierza dobrej jakości. Nie można stwierdzić, czy koła są odpowiednio napompowane po prostu spoglądając na nie. Radialne opony mogą wyglądać na prawidłowo napompowane nawet wówczas, gdy ciśnienie w kołach jest zbyt małe.
Ciśnienie kół należy sprawdzać przy zimnym ogumieniu. Stan "zimnego ogumienia" oznacza, że pojazd nie był używany przez co najmniej trzy godziny lub też że przejechał on nie więcej niż 1,6 km (jedną milę).
Zdjąć kołpaczek zaworu z trzpienia zaworu do pompowania. Docisnąć mocno ciśnieniomierz do zaworu tak, aby zaczął on mierzyć ciśnienie.
Jeśli ciśnienie przy zimnym ogumieniu odpowiada zaleconemu ciśnieniu w ogumieniu i zamieszczonym na tabliczce informacyjnej obciążenia, dalsza regulacja ciśnienia nie jest potrzebna. Jeśli natomiast ciśnienie jest zbyt niskie, należy napompować powietrza, aż do uzyskania zalecanej wielkości ciśnienia.
W przypadku nadmiernego napompowania opon należy spuścić powietrze przez naciśnięcie metalowego trzpienia w środku zaworu do pompowania. Po spuszczeniu powietrza należy jeszcze raz sprawdzić ciśnienie w ogumieniu za pomocą ciśnieniomierza. Pamiętać o ponownym założeniu kołpaczków ochronnych na trzpienie zaworów do pompowania. Zapobiega to uchodzeniu powietrza spowodowanemu przez przedostanie się zanieczyszczeń i wilgoci do wnętrza zaworów.
OSTRZEŻENIE
|
Niemożność uruchomienia silnika
Wał korbowy silnika nie obraca się
lub obraca się powoli
Upewnić się, że selektor znajduje się
w położeniu N lub P (dwusprzęgłowa
skrzynia biegów). Silnik można uruchomi ...
Kontrolki
Po włączeniu zapłonu
Niektóre kontrolki alarmowe w zestawie wskaźników zapalają się na kilka
sekund w momencie włączenia zapłonu samochodu.
Po uruchomieniu silnika
kontrolki te powinny zgasnąć.
Jeżeli świecą w sposób ciągły, ...
System wirtualnej symulacji
odgłosu napędu (VESS)
System wirtualnej symulacji odgłosu
napędu generuje dźwięk silnika, tak
aby piesi mogli usłyszeć pojazd
pracujący w trybie EV, zbliżający się
z niewielką prędkością.
Wlot powi ...