KIA Niro - Instrukcja Obslugi: Stosowanie zestawu Tire Mobility Kit

1. Odczepić etykietę informującą o ograniczeniu prędkości (1) z butli ze środkiem uszczelniającym (2) i umieścić ją w dobrze widocznym miejscu wewnątrz pojazdu, na przykład na kierownicy, by przypominała kierowcy, by nie jechał za szybko.

Utrata ciśnienia w oponie (z tiremobilitykit)


2. Nakręcić przewód łączący (10) na butlę ze środkiem uszczelniającym.

(wyłącznie opona 18-calowa)

Utrata ciśnienia w oponie (z tiremobilitykit)


2. Podłączyć przewód giętki (3) do złącza butelki uszczelniacza (A) (wyłącznie opona 16-calowa).

3. Upewnić się, że przycisk (9) na sprężarce nie jest wciśnięty.

Utrata ciśnienia w oponie (z tiremobilitykit)


4. Odkręć kapturek zaworu przebitej opony i nakręć wężyk do napełniania (3) butli środka uszczelniającego na zawór 5. Włożyć butlę ze środkiem uszczelniającym do obudowy (5) sprężarki tak, by butla stała pionowo.

6. Należy się upewnić, że sprężarka jest wyłączona - pozycja 0.

Utrata ciśnienia w oponie (z tiremobilitykit)


7. Podłączyć kompresor do gniazda zasilania w samochodzie przy użyciu kabla i złączy.

8. Z włączonym przyciskiem silnika start/stop lub z kluczykiem zapłonowym w położeniu włączenia, należy włączyć sprężarkę i pozostawić włączoną przez około 5~7 minut, by wypełnić oponę środkiem uszczelniającym do właściwego ciśnienia. Ciśnienie opony po napełnieniu nie jest istotne i zostanie sprawdzone i skorygowane później.

Należy uważać, by nie pompować zanadto opony i stać od niej z daleka podczas napełniania.

Kiedy opona i koło są uszkodzone, dla własnego bezpieczeństwa, nie należy wykorzystywać zestawu Tire Mobility Kit.

OSTROŻNIE - Ciśnienie w oponach

Nie należy próbować jechać pojazdem, gdy ciśnienie w oponie wynosi poniżej 36 PSI (250 kpa). Można w ten sposób spowodować wypadek na skutek nagłego uszkodzenia opony.

9.Wyłączyć sprężarkę.

10. Odłączyć przewody od butelki ze środkiem uszczelniającym i od wentyla opony.

Włożyć zestaw Tire Mobility Kit na jego miejsce w pojeździe.

OSTRZEŻENIE - Tlenek węgla

Jeżeli silnik będzie pracował w źle wentylowanym lub nie wentylowanym pomieszczeniu (na przykład wewnątrz budynku) istnieje niebezpiecxeństwo zatrucia tlenkiem węgla i uduszenia.

Rozprowadzenie środka uszczelniającego

11. Aby dokładnie rozprowadzić środek uszczelniający wewnątrz opony, należy natychmiast przejechać około 7~10 km (około 10 min).

OSTROŻNIE

Nie należy przekraczać prędkości 60 km/godz. O ile to możliwe, prędkość pojazdu nie powinna spadać poniżej 20 km/godz.

Jeżeli podczas jazdy będą odczuwalne dziwne drgania, zaburzenia jazdy lub będzie słychać hałas, należy ograniczyć prędkość i jechać ostrożnie, dopóki nie będzie można zjechać bezpiecznie na pobocze.

Należy wezwać pomoc drogową lub holowanie. Podczas używania zestawu naprawczego opon (Tire Mobility Kit) może dojść do zabrudzenia uszczelniaczem czujników ciśnienia w oponach oraz kół.

Należy wówczas zdemontować zabrudzone czujniki ciśnienia w oponach oraz koła w celu sprawdzenia ich w autoryzowanej stacji obsługi Kia.

Elementy zestawu Tire Mobility Kit

Etykieta ograniczenia prędkości Butla środka uszczelniającego i etykieta ograniczenia prędkości Elastyczny przewód napełniania ...

Sprawdzanie ciśnienia w oponach

1. Po przejechaniu około 7~10 km (około 10 min), należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu. 2. - Podłączyć przewód łącz ...

Zobacz tez:

Zjawiska po napełnieniu poduszki powietrznej
W przypadku zderzenia czołowego lub bocznego poduszka powietrzna napełnia się i natychmiast zaczyna się opróżniać. Dzięki temu napełniona poduszka powietrzna nie zasłania widoku przez szyb ...

Ważne informacje dotyczące siedzeń
OSTRZEŻENIE Sprawdź, czy regulowane elementy siedzeń są zablokowane: Niezablokowanie siedzeń i/lub oparć zagraża bezpieczeństwu. W razie gwałtownego hamowania lub zderzenia siedzenie lub oparcie mo ...

Ograniczenia układu
Kierowca musi pamiętać, że w następujących sytuacjach układ może nie wykrywać innych pojazdów lub obiektów: Holowanie przyczepy lub lawety. Złe warunki atmosferyczne, takie jak siln ...

Instrukcje obslugi: