Mazda CX-5 - Instrukcja Obslugi: Komunikat pojawiający się na wyświetlaczu wielofunkcyjnym

Mazda CX-5 - Instrukcja Obslugi –> W razie awarii –> Lampki ostrzegawcze, sygnalizacyjne i sygnały dźwiękowe –> Komunikat pojawiający się na wyświetlaczu wielofunkcyjnym

Jeśli system ma do przekazania informację o stanie samochodu, komunikat pojawia się na wyświetlaczu wielofunkcyjnym. Zapoznaj się z komunikatem i podejmij odpowiednie działania.

Komunikat pojawiający się na wyświetlaczu wielofunkcyjnym


Jeśli włącza się/miga lampka ostrzegawcza lub na wyświetlaczu pojawia się symbol, sprawdź informacje dotyczące lampki ostrzegawczej lub symbolu.

Wyświetlacz

Wartość

Działanie, jakie należy podjąć

Przesuń dzwignię zmiany biegów w położenie "P"

Pojawia się, gdy przycisk Start wciśnięto, gdy dźwignia wybierania biegów nie znajdowała się w pozycji P. Ustaw dźwignię zmiany biegów w pozycji P.
Wciśnij pedał hamulca, aby uruchomić silnik Pojawia się, gdy naciśnięto przycisk Start przy niewciśniętym pedale hamulca. Wciśnij pedał hamulca i naciśnij przycisk Start ponownie.
Wciśnij pedał sprzęgła, aby uruchomić silnik Pojawia się, gdy naciśnięto przycisk Start przy niewciśniętym pedale sprzęgła. Wciśnij pedał sprzęgła i naciśnij przycisk Start ponownie.
Kierownica zablokowana Pojawia się, gdy kierownica jest zablokowana. Zwolnij blokadę kierownicy.
Wciśnij pedał hamulca, aby zwolnić hamulec postojowy Pojawia się, gdy użyto przełącznika elektromechanicznego hamulca postojowego (EPB) bez wciśnięcia pedału hamulca. Używaj przełącznika elektromechanicznego hamulca postojowego (EPB) przy wciśniętym pedale hamulca.
Automat. blok.ham. nied.

Wciśn. ham. do poł. blok.

Pojawia się w momencie wystąpienia problemu związanego z układem hamulcowym, gdy samochód jest unieruchomiony przez funkcję AUTOHOLD lub podczas sterowania zatrzymaniem samochodu przez aktywny tempomat z funkcją Stop & Go (system MRCC z funkcją Stop & Go). Naciśnij pedał hamulca.

Wyłącz funkcję AUTOHOLD lub aktywny tempomat z funkcją Stop & Go (system MRCC z funkcją Stop & Go) i poddaj swój samochód kontroli przez specjalistyczny serwis. Zalecamy Autoryzowaną Stację Obsługi Mazdy.

Zbyt duże nach.

Niebezp. stoczenia się poj. po zatrz.

Informuje o ryzyku, że samochód nie będzie utrzymywany w miejscu przez funkcję AUTOHOLD, na przykład na stromych wzniesieniach. Naciśnij i przytrzymaj swoją stopę na pedale hamulca.
Aby wył. syst.

Auto Hold, pedał ham. musi być wciśnięty

Pojawia się, jeśli działanie funkcji zostaje anulowane bez wciśnięcia pedału hamulca, gdy samochód jest unieruchomiony przez funkcję AUTOHOLD lub podczas sterowania zatrzymaniem samochodu przez aktywny tempomat z funkcją Stop & Go (system MRCC z funkcją Stop & Go). Wciśnij pedał hamulca podczas wyłączania funkcji AUTOHOLD lub sterowania zatrzymaniem samochodu w ramach aktywnego tempomatu z funkcją Stop & Go (systemu MRCC z funkcją Stop & Go).

Komunikat pojawiający się na wyświetlaczu

Jeśli na centralnym wyświetlaczu pojawia się komunikat (system audio typu B), podejmij odpowiednie działanie (zachowując spokój), zgodnie z treścią wyświetlanego komunikatu.

Komunikat pojawiający się na wyświetlaczu


Natychmiast zatrzymaj samochód w bezpiecznym miejscu

Jeśli na centralnym wyświetlaczu pojawiają się poniższe komunikaty (system audio typu B), system samochodu może mieć awarię. Zatrzymaj samochód w bezpiecznym miejscu i skontaktuj się z Autoryzowaną Stacją Obsługi Mazdy.Wyświetlacz

Wskazanie stanu

Pojawia się na wyświetlaczu, jeśli temperatura płynu chłodzącego silnik nadmiernie wzrosła.
Pojawia się na wyświetlaczu, jeśli wystąpiła usterka w układzie ładowania.

Sprawdzanie komunikatów na wyświetlaczu

Wyświetla się w następujących przypadkach:


Wyświetlacz

Wskazanie stanu/działania, jakie należy podjąć

Pojawia się na wyświetlaczu, gdy przy wyświetlaczu centralnym panuje wysoka temperatura.

Zalecane jest wówczas obniżenie temperatury w kabinie lub temperatury przy wyświetlaczu centralnym i zapobieganie bezpośredniemu padaniu światła słonecznego na wyświetlacz.

Podejmowanie działań

Należy podjąć odpowiednie działania i sprawdzić, czy lampka ostrzegawcza zgasła. Piktogram Ostrzeżenie Działanie, ...

Kiedy słychać sygnały ostrzegawcze

Przypomnienie o włączonych światłach Jeżeli światła pozostaną włączone, a włącznik zapłonu znajduje si ...

Zobacz tez:

Instalacja elektryczna
Bezpieczniki Oznaczenia nowego bezpiecznika muszą być takie same jak oznaczenia bezpiecznika wymienianego. W samochodzie znajdują się trzy skrzynki bezpieczników: komora silnika deska rozdzielcza Przed wymi ...

Filtr paliwa (silnik wysokoprężny)
Usuwanie wody z filtra paliwa W pojazdach z silnikiem wysokoprężnym filtr paliwa pełni ważną rolę. Oddziela wodę, która gromadzi się na dnie filtra, od oleju napędowego. Kiedy w odstojniku fi ...

Harmonogram przeglądów okresowych
Jeżeli nie jest spełniony żaden z poniższych warunków, należy postępować zgodnie z harmonogramem przeglądów pojazdu użytkowanego w warunkach normalnych. Jeżeli natomiast spełn ...

Instrukcje obslugi: