Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi: Automatyczne włączanie świateł

Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi –> Oświetlenie i widoczność –> Automatyczne włączanie świateł

Dzięki czujnikowi natężenia oświetlenia, w przypadku słabego oświetlenia naturalnego, oświetlenie tablicy rejestracyjnej, światła pozycyjne oraz światła mijania włączają się automatycznie, bez ingerencji kierowcy.

Mogą one także włączyć się w przypadku wykrycia deszczu, równocześnie z włączeniem wycieraczek szyby przedniej w trybie pracy automatycznej.

Światła gasną automatycznie, gdy oświetlenie jest wystarczające lub po wyłączeniu wycieraczek.

Włączanie

Włączanie


Ustawić pierścień w położeniu "AUTO".

Po włączeniu funkcji zostaje również wyświetlony komunikat.

Wyłączanie

 Ustawić pierścień w innym położeniu.

Wyłączeniu funkcji towarzyszy wyświetlenie komunikatu.

Usterka

W przypadku usterki czujnika natężenia
światła włączają się światła, w zestawie wskaźników zapala się ta kontrolka, której towarzyszy sygnał dźwiękowy i/lub komunikat.

Skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub warsztatem specjalistycznym.

Nie należy zakrywać czujnika natężenia światła sprzężonego z czujnikiem deszczu, który znajduje się u góry pośrodku przedniej szyby za wewnętrznym lusterkiem wstecznym. Związane z nim funkcje nie będą działały. W czasie mgły lub opadów śniegu czujnik natężenia światła może uznać, że oświetlenie jest wystarczające. W takim wypadku światła nie włączą się automatycznie.

Automatyczne oświetlenie towarzyszące

Gdy funkcja automatycznego włączania świateł jest włączona, przy słabym oświetleniu naturalnym światła postojowe, światła mijania i lampki w lusterkach wstecznych włączają się automatycznie po wyłączeniu zapłonu.

Włączanie lub wyłączanie, jak również czas działania oświetlenia towarzyszącego można zaprogramować z poziomu menu ustawiania parametrów samochodu.

Ręczne oświetlenie towarzyszące

Przedłużenie działania świateł mijania po wyłączeniu zapłonu ułatwia kierowcy wyjście z pojazdu w warunkach słabej widoczności.

Włączanie

Włączanie


Wyłączanie

W wersjach bez automatycznego włączania świateł oświetlenie towarzyszące wyłączy się automatycznie po upływie 30 sekund.

W wersjach z automatycznym włączaniem świateł czas działania ręcznego oświetlenia towarzyszącego jest taki sam jak czas ustawiony dla automatycznego oświetlenia towarzyszącego.

Automatyczne zewnętrzne oświetlenie powitalne

Gdy funkcja automatycznego włączania świateł jest włączona, przy słabym oświetleniu naturalnym światła postojowe, światła mijania i lampki w lusterkach wstecznych włączają się automatycznie po odryglowaniu samochodu.

Włączenie lub wyłączenie, jak również czas włączenia zewnętrznego oświetlenia powitalnego można zaprogramować z poziomu menu ustawiania parametrów samochodu.

Oświetlenie powitalne

Ta funkcja jest dostępna w zależności od wersji.

Krótko nacisnąć ten przycisk na pilocie
zdalnego sterowania.

Światła pozycyjne, światła mijania, oświetlenie tablicy rejestracyjnej i światła w zewnętrznych lusterkach wstecznych zapalą się na 30 sekund.

Kolejne naciśnięcie przed końcem ustawionego czasu powoduje natychmiastowe wyłączenie świateł.

Lampki w zewnętrznych lusterkach wstecznych

Lampki w zewnętrznych lusterkach wstecznych


Aby ułatwić zbliżenie się do samochodu, oświetlają:

Włączanie

Lampki zapalają się automatycznie, gdy
przełącznik przedniej lampki sufitowej znajduje się w tym położeniu:

Niezależnie od położenia przełącznika lampki sufitowej lampki te zapalają się również przy włączonym zewnętrznym oświetleniu powitalnym i oświetleniu towarzyszącym.

Wyłączanie

Lampki gasną automatycznie po upływie 30 sekund.

Regulacja reflektorów

Regulacja ręczna reflektorów halogenowych Aby nie oślepiać innych użytkowników drogi, należy dostosować wysokość wiązki światła reflektorów halogenowych do obcią ...

Automatyczne przełączanie świateł drogowych

Układ, który w zależności od warunków oświetlenia i drogowych automatycznie przełącza między światłami drogowymi i mijania na podstawie sygnałów z kamery umieszczo ...

Zobacz tez:

Lampka ostrzegawcza niskiego ciśnienia w oponach
  Wskazanie opony z niskim ciśnieniem i wskazanie ciśnienia w oponach    Jednoczesne włączenie się lampki ostrzegawczej układu TPMS oraz pojawienie się komunikatu ostrzegawczego na wyświ ...

System wykrywania martwego pola
(JEŚLI JEST W WYPOSAŻENIU) Układ wykrywania pojazdu w martwym polu działa w oparciu o czujnik radarowy, a jego zadaniem jest ostrzeganie kierowcy w czasie jazdy. System obserwuje obszary z tyłu samochodu i powiadami ...

Układ ograniczania emisji ze skrzyni korbowej
Układ ograniczania emisji ze skrzyni korbowej zapobiega emitowaniu gazów i oparów oleju ze skrzyni korbowej. Układ zapewnia dopływ świeżego, filtrowanego powietrza do skrzyni korbowej poprzez przewody elasty ...

Instrukcje obslugi: