Zeskanować kod QR na stronie 3, aby obejrzeć filmy wideo z objaśnieniami.
Sposób wymiany uszkodzonego koła na koło zapasowe z użyciem narzędzi będących na wyposażeniu samochodu.
Dostęp do koła zapasowego
Koło zapasowe umieszczone jest w bagażniku pod podłogą.
Aby dostać się do koła zapasowego, należy najpierw zapoznać się z częścią dotyczącą Narzędzi pokładowych.
Zależnie od wersji koło zapasowe ma felgę stalową albo aluminiową. W niektórych krajach jest to koło typu "dojazdowego".
Wyjmowanie koła
Chowanie koła
Demontaż koła
Koło z nakładką ozdobną Demontując koło, najpierw zdjąć nakładkę ozdobną za pomocą klucza do demontażu kół, pociągając przy otworze zaworu. Montując koło, najpierw dokręcić śruby koła, po czym założyć nakładkę ozdobną, rozpoczynając od ustawienia jej otworu naprzeciwko zaworu, a następnie dociskając jej obrzeże dłonią.
Parkowanie samochodu Zatrzymać samochód w miejscu, gdzie nie będzie blokować ruchu: podłoże powinno być płaskie, stabilne i nieśliskie. Zaciągnąć hamulec postojowy, chyba że jest on zaprogramowany w trybie automatycznym. Wyłączyć zapłon i włączyć pierwszy bieg w pojeździe z manualną skrzynią biegów, aby zablokować koła. Zaciągnąć hamulec postojowy, chyba że jest on zaprogramowany w trybie automatycznym. Wyłączyć zapłon i włączyć tryb P w pojeździe z automatyczną skrzynią biegów, aby zablokować koła. Sprawdzić, czy kontrolki hamulca postojowego w zestawie wskaźników świecą w sposób ciągły (nie migają). Należy bezwzględnie upewnić się, czy pasażerowie wysiedli z samochodu i przebywają w bezpiecznym miejscu. Jeżeli to konieczne, podłożyć klin pod koło znajdujące się po przekątnej do koła zmienianego. Nigdy nie wsuwać się pod samochód ustawiony na podnośniku. Użyć specjalnej podstawki.
Strefa podparcia w punkcie A lub B pojazdu musi być prawidłowo wsunięta w środkową część główki podnośnika.
Zwracać uwagę, aby podnośnik był stabilny. Jeżeli podłoże jest śliskie lub miękkie, podnośnik może ześliznąć się lub opaść, co grozi odniesieniem obrażeń! Podnośnik ustawiać wyłącznie pod punktami A lub B i dopilnować, aby główka podnośnika była prawidłowo wycentrowana pod strefą podparcia samochodu. W przeciwnym razie można uszkodzić samochód i/lub podnośnik może opaść, co grozi odniesieniem obrażeń!
Montaż koła
Montaż koła zapasowego z felgą stalową albo koła typu "dojazdowego" W pojazdach z felgami aluminiowymi to normalne, że przy dokręcaniu śrub koła podkładki nie dotykają felgi stalowej albo koła typu "dojazdowego". Koło jest przytrzymywane stożkowymi powierzchniami dociskowymi poszczególnych śrub.
Po zmianie koła
Schować przebite koło w bagażniku lub w zależności od wersji zdjąć najpierw środkową nakładkę, aby umieścić koło pod podłogą w miejscu koła zapasowego.
Z kołem zapasowym typu "dojazdowego"
Zaleca się:
Odwiedzić jak najszybciej ASO sieci PEUGEOT albo warsztat specjalistyczny, aby sprawdzić dokręcenie śrub i ciśnienie w kole zapasowym. Sprawdzić przebitą oponę. Po wykonaniu diagnostyki mechanik poinformuje, czy opona może być naprawiona, czy musi być wymieniona.
Działanie systemu LKAS
Aby włączyć system LKAS, należy
nacisnąć przycisk przy kluczyku
zapłonu w położeniu ON.
Zapali się zielona lampka kontrolna
LKAS.
Aby wyłączyć system, ponownie
nacisn ...
System aktywnego monitorowania pasa ruchu
Dzięki kamerze umożliwiającej rozpoznawanie linii oznakowania poziomego na
drodze, umieszczonej w górnej części przedniej szyby, układ koryguje tor
jazdy samochodu, ostrzegając kierowcę, gdy tylko wykryje ryzyko
niezamierzonego przekro ...
Park Assist
Układ aktywnie wspomaga parkowanie: wykrywa wolne miejsce parkingowe, a
następnie steruje układem kierowniczym samochodu w celu zaparkowania.
W
przypadku manualnej skrzyni biegów kierowcy pozostaje jedynie przyspieszanie,
hamowanie, zmiana ...