Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi: Paliwo

Pojemność zbiornika: ok. 53 l.

Poziom rezerwy: 6 l.

Minimalny poziom paliwa

Gdy poziom paliwa w zbiorniku paliwa
będzie niski, włącza się ta kontrolka w zestawie wskaźników i towarzyszy jej komunikat na wyświetlaczu oraz sygnał dźwiękowy. Gdy zapali się ona po raz pierwszy, w zbiorniku pozostaje około 6 litrów paliwa.

Kontrolka ta, której towarzyszy sygnał dźwiękowy i komunikat na wyświetlaczu, zapala się przy każdym włączeniu zapłonu, dopóki nie zostanie zatankowana wystarczająca ilość paliwa. Podczas jazdy sygnał dźwiękowy i komunikat są powtarzane coraz częściej w miarę obniżania się poziomu paliwa do 0.

Należy bezwzględnie uzupełnić poziom paliwa, aby uniknąć unieruchomienia silnika.

Więcej informacji na temat braku paliwa (diesel) zawiera odpowiedni rozdział.

Jeśli samochód jest wyposażony w układ Stop&Start, nigdy nie tankować paliwa, gdy silnik jest w trybie STOP. Należy najpierw wyłączyć zapłon kluczykiem lub przyciskiem START/STOP w pojazdach wyposażonych w układ otwierania i uruchamiania bez użycia kluczyka.

Tankowanie paliwa

Tankowanie paliwa


Etykieta naklejona na wewnętrznej stronie pokrywy wlewu przypomina, jakiego typu paliwa należy używać w zależności od silnika samochodu.

Należy dolewać co najmniej 5 litrów paliwa, aby tankowanie zostało uwzględnione przez wskaźnik poziomu paliwa.

Otwarciu korka może towarzyszyć charakterystyczny dźwięk zasysania powietrza.

Jest to zupełnie normalne, a podciśnienie wynika ze szczelności układu paliwowego.

W przypadku wlania paliwa nieodpowiedniego dla silnika samochodu koniecznie trzeba opróżnić zbiornik paliwa przed uruchomieniem silnika.

Tankowanie paliwa


Aby bezpiecznie zatankować:

Po zakończeniu tankowania:

Urządzenie zapobiegające tankowaniu niewłaściwego paliwa (pojazd z silnikiem Diesla)

(W zależności od kraju sprzedaży).

Samochód jest wyposażony w urządzenie mechaniczne uniemożliwiające zatankowanie benzyny do zbiornika pojazdu z silnikiem zasilanym olejem napędowym. Zapobiega ono także uszkodzeniu silnika wynikającemu z takiej pomyłki.

Znajduje się przy wlocie do zbiornika i jest widoczne po zdjęciu korka.

Działanie

Działanie


Po włożeniu pistoletu dystrybutora z benzyną do zbiornika oleju napędowego pistolet opiera się o klapkę. Układ pozostaje zamknięty i uniemożliwia zatankowanie.

Nie próbować tankować i włożyć pistolet dystrybutora oleju napędowego.

Nadal jednak można użyć kanistra do napełnienia zbiornika. Aby zapewnić swobodny wypływ paliwa, zbliżyć otwór kanistra bez przyciskania bezpośrednio do klapki urządzenia i powoli nalewać.

Jazda za granicą Pistolety dystrybutorów oleju napędowego mogą się różnić w zależności od kraju. Urządzenie zapobiegające tankowaniu niewłaściwego paliwa może uniemożliwić napełnienie zbiornika paliwa. Nie wszystkie samochody z silnikiem Diesla są wyposażone w urządzenie zapobiegające tankowaniu niewłaściwego paliwa, dlatego też przed wyjazdem zagranicznym zalecamy skontaktowanie się z ASO sieci PEUGEOT w celu sprawdzenia, czy pojazd jest przystosowany do dystrybutorów paliwa w kraju docelowym.

Informacje praktyczne

...

Zgodne paliwa

Paliwo stosowane w silnikach Diesla Silniki Diesla są przystosowane do pracy z biopaliwami zgodnymi z obecnym i przyszłym ustawodawstwem europejskim, które są dostępne na s ...

Zobacz tez:

Parkowanie
Po zatrzymaniu pojazdu należy nadal naciskać pedał hamulca. Ustawić selektor skrzyni biegów w położeniu P, włączyć hamulec postojowy i wyłączyć stacyjkę (stan LOCK/ OFF). T ...

Pokrywa bagażnika
OSTRZEŻENIE Nigdy nie przewoź pasażerów w bagażniku: Przewożenie pasażerów w bagażniku jest niebezpieczne. Osoby te mogą doznać poważnych obrażeń lub zginąć podc ...

Parowanie urządzenia Bluetooth
Informacja na temat parowania urządzeń Bluetooth Parowanie to proces parowania telefonu komórkowego Bluetooth lub urządzeń z systemem przed nawiązaniem połączenia. Jest to procedura konieczna do ...

Instrukcje obslugi: