Hyundai Kona - Instrukcja Obslugi: Światła przeciwmgielne

Światła przeciwmgielne przednie (jeżeli występują)

Światła


Światła przeciwmgielne służą do poprawiania widoczności w warunkach ograniczonej widzialności spowodowanej mgłą, deszczem, śniegiem itp.

Do włączania/wyłączania świateł przeciwmgielnych służy samopowrotny przełącznik obok przełącznika świateł przednich.

1. Włączyć światła przednie.

2. Przesunąć przełącznik (1) świateł przeciwmgielnych w położenie świateł przeciwmgielnych przednich, a następnie zwolnić przełącznik (1).

3. Aby wyłączyć światła przeciwmgielne przednie, ponownie przesunąć przełącznik świateł przeciwmgielnych w położenie świateł przeciwmgielnych przednich i zwolnić przełącznik albo wyłączyć światła pozycyjne.

UWAGA

Światła przeciwmgielne pobierają dużą ilość prądu. Należy ich używać wyłącznie w warunkach pogorszonej widoczności.

Światła przeciwmgielne tylne

Światła


Pojazdy ze światłami przeciwmgielnymi przednimi Włączanie świateł przeciwmgielnych tylnych.

Ustawić przełącznik świateł w położeniu świateł mijania, przesunąć przełącznik (1) w położenie świateł przeciwmgielnych przednich, a następnie przesunąć przełącznik w położenie świateł przeciwmgielnych tylnych.

Aby wyłączyć światła przeciwmgielne tylne należy wykonać jedną z poniższych czynności:

Światła


Pojazdy bez świateł przeciwmgielnych przednich Włączanie świateł przeciwmgielnych tylnych.

Ustawić przełącznik świateł w położeniu świateł mijania, a następnie ustawić przełącznik (1) w położeniu świateł przeciwmgielnych tylnych.

Aby wyłączyć światła przeciwmgielne tylne należy wykonać jedną z poniższych czynności:

Funkcja oszczędzania akumulatora

Zadaniem tej funkcji jest ochrona akumulatora przed rozładowaniem. Po wyłączeniu silnika i otwarciu drzwi kierowcy światła pozycyjne automatycznie wyłączają się.

Funkcja ta powoduje również automatyczne wyłączenie świateł pozycyjnych, np. po zatrzymaniu na poboczu w nocy i wyłączeniu pojazdu.

Jeżeli istnieje potrzeba pozostawienia włączonych świateł po wyłączeniu silnika, należy wykonać następujące czynności:

1. Otworzyć drzwi kierowcy.

2. Wyłączyć światła pozycyjne, a następnie włączyć je ponownie.

Funkcja opóźnionego wyłączania świateł przednich (jeżeli występuje)

Jeżeli światła przednie pojazdu są włączone, po przełączeniu stacyjki w stan ACC lub OFF światła przednie (i/lub pozycyjne) pozostają włączone jeszcze przez ok. 5 minut.

Jeżeli jednak drzwi kierowcy zostaną otwarte, a następnie zamknięte przy wyłączonym silniku, światła przednie (i/lub pozycyjne) wyłączają się po 15 sekundach.

Światła przednie (i/lub pozycyjne) można wyłączyć, naciskając dwukrotnie przycisk blokady kluczyka zdalnego dostępu lub inteligentnego kluczyka albo ustawiając przełącznik świateł w położeniu O lub AUTO.

Jednakże ustawienie przełącznika świateł w położeniu AUTO kiedy wokół pojazdu jest ciemno nie powoduje wyłączenia świateł przednich.

Funkcję opóźnionego wyłączania świateł przednich można włączać i wyłączać w trybie "User Settings" (ustawienia użytkownika) wyświetlacza LCD. Więcej informacji podano w części "Wyświetlacz LCD" w niniejszym rozdziale.

UWAGA

Jeżeli kierowca opuści pojazd drzwiami innymi niż drzwi kierowcy, funkcja oszczędzania akumulatora nie działa, a funkcja opóźnionego wyłączania świateł przednich nie wyłącza ich automatycznie.

Może to spowodować rozładowanie akumulatora. W takim przypadku przed opuszczeniem pojazdu należy upewnić się, że światła zostały wyłączone.

Światła drogowe

Aby włączyć światła drogowe, należy odepchnąć dźwignię przełącznika od siebie. Dźwignia powraca do pierwotneg ...

Światła do jazdy dziennej (DRL)

(jeżeli występują) Świateł do jazdy dziennej (DRL) należy używać wyłącznie podczas dnia. Światła do jazdy dziennej ...

Zobacz tez:

Niemożność uruchomienia silnika
Wał korbowy silnika nie obraca się lub obraca się powoli Upewnić się, że selektor znajduje się w położeniu N lub P (dwusprzęgłowa skrzynia biegów). Silnik można uruchomi ...

Harmonogram przeglądów okresowych
Uwagi dotyczące harmonogramu przeglądów Jeśli pojazd jest normalnie eksploatowany, gdy nie jest spełniony żaden z poniższych warunków, należy postępować zgodnie z normalnym harmonogramem ...

Wykrywanie martwego pola / Asystent zmiany pasa ruchu
Warunki działania Kontrolka na przełączniku zapala się po wciśnięciu przycisku układu wykrywania pojazdu w martwym polu, podczas gdy przełącznik zapłonu znajduje się w położeniu ...

Instrukcje obslugi: