Jeżeli z opony uszło powietrze, ostrzega o tym wskazanie w zestawie wskaźników.
W takim przypadku oponę powinna sprawdzić Autoryzowana Stacja Obsługi (ASO) Hyundai.
OSTROŻNIE Należy używać mas uszczelniających dopuszczonych przez firmę Hyundai. Podczas wymiany opony należy usunąć masę uszczelniającą czujnik ciśnienia i oponę. |
Każde koło (z wyjątkiem dojazdowego koła zapasowego) wyposażone jest w czujnik ciśnienia w oponie, znajdujący się za jej zaworem. Z tego powodu w pojazdach wyposażonych w układ TPMS można stosować wyłącznie odpowiednie obręcze kół. Serwisowanie opon należy powierzać Autoryzowanej Stacji Obsługi (ASO) Hyundai.
Nawet jeżeli koło zostało wymienione na zapasowe, lampki układu pozostają włączone do momentu założenia zwykłej opony o prawidłowym ciśnieniu.
Z powodu braku aktywacji czujnika ciśnienia w kole zapasowym, po wymianie koła z oponą o niskim ciśnieniu na zapasowe, wskazanie opony ze zbyt niskim ciśnieniem może świecić się jeszcze przez kilka minut.
Po założeniu koła z oponą napompowaną do uzyskania wymaganego ciśnienia lub po przeprowadzeniu przez Autoryzowaną Stację Obsługi (ASO) Hyundai aktywacji czujnika ciśnienia w kole zapasowym, obie lampki układu gasną po kilku minutach jazdy.
Jeżeli lampki układu nie gasną po kilku minutach jazdy, układ powinna sprawdzić Autoryzowana Stacja Obsługi (ASO) Hyundai.
OSTROŻNIE Jeżeli oryginalne koło pojazdu zostało wymienione na zapasowe, czujnik ciśnienia koła zapasowego musi zostać aktywowany, a czujnik koła wymienionego - dezaktywowany. Czynności te powinna wykonać Autoryzowana Stacja Obsługi (ASO) Hyundai. Jeżeli czujnik ciśnienia w oryginalnym kole - schowanym w miejscu koła zapasowego - pozostaje aktywny, układ TPMS może nie działać prawidłowo. W takim przypadku układ powinna sprawdzić Autoryzowana Stacja Obsługi (ASO) Hyundai. |
Stanu napompowania opony nie można oceniać wyłącznie po jej wyglądzie. Do pomiaru ciśnienia należy zawsze używać wysokiej jakości mierników. Należy pamiętać, że ciśnienie w oponie rozgrzanej (podczas jazdy) jest wyższe niż w oponie zimnej.
Określenie "opony zimne" oznacza opony pojazdu, który stał przez ostatnie 3 godziny lub przejechał w tym czasie mniej niż 1,6 km.
Przed pomiarem ciśnienia należy poczekać na ostygnięcie opony. Przed rozpoczęciem pompowania opony do wymaganego ciśnienia należy zawsze się upewnić, że jest ona zimna.
OSTROŻNIE Ponieważ samochód jest wyposażony w układ monitorowania ciśnienia w oponach (TPMS), należy używać mas uszczelniających dopuszczonych przez firmę Hyundai. Płynny środek uszczelniający może uszkodzić czujniki ciśnienia układu. |
OSTRZEŻENIE Układ TPMS
|
OSTRZEŻENIE Dbałość o układ TPMS Blokowanie, modyfikowanie lub dezaktywowanie elementów układu TPMS może negatywnie wpłynąć na ostrzeganie kierowcy przed zbyt niskim ciśnieniem w oponach i/lub niesprawnością układu. Blokowanie, modyfikowanie lub dezaktywowanie elementów układu TPMS może ograniczyć gwarancję na tę część pojazdu. |
OSTRZEŻENIE
|
Układ ograniczania emisji spalin
Układ ograniczania emisji spalin to wysoce
wydajny system zmniejszający emisję
spalin przy zachowaniu wysokich osiągów
pojazdu.
Ostrzeżenia dotyczące spalin
silnikowych (tlenek węgla)
Spaliny zaw ...
Ładowarka bezprzewodowa telefonów
komórkowych
(jeżeli występuje)
W konsoli przedniej znajduje się ładowarka
bezprzewodowa telefonów komórkowych.
Z układu można korzystać przy zamkniętych
wszystkich drzwiach i włączonej stacy ...
Biodrowo-barkowe pasy
bezpieczeństwa
Zapinanie pasa bezpieczeństwa
Wyciągnąć pas ze zwijacza i włożyć
metalową sprzączkę (1) do klamry (2).
Zablokowanie sprzączki pasa w klamrze
sygnalizuje wyraźnie słyszalne " ...