KIA Niro - Instrukcja Obslugi: Światła do jazdy dziennej

KIA Niro - Instrukcja Obslugi –> Cechy i funkcje samochodu –> Oświetlenie –> Światła do jazdy dziennej

(jeśli jest w wyposażeniu)

Światła do jazdy dziennej (DRL) ułatwiają innym użytkownikom drogi dostrzeżenie pojazdu w warunkach dziennych. Mogą być użyteczne w różnych warunkach drogowych, zwłaszcza o świcie i przed zachodem słońca.

Układ DRL wyłączy światła dzienne, gdy:

1. Włączone są reflektory.

2. Silnik jest wyłączony.

Zmiana strony ruchu
Kształt strumienia światła z reflektorów jest asymetryczny. W przypadku podróży do innego kraju, w którym obowiązuje ruch lewostronny, powoduje to oślepianie kierowców pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka. Aby zapobiec oślepianiu wprowadzono dyrektywę ECE wymagającą zastosowania kilku rozwiązań technicznych (np. automatyczny system zmiany, ekran przylegający, celowanie w dół). Reflektory są przystosowane do regulacji przy użyciu trybu ustawień użytkownika w zestawie wskaźników.

Przełącznik świateł

Oświetlenie


Przełącznik świateł ma dwa położenia: "Reflektory" i "Światła pozycyjne".

Aby włączyć światła, obrócić pokrętło umieszczone na końcu dźwigni w jedno z poniższych położeń:

  1. Zapłon w położeniu OFF
  2. Pozycja automatycznej regulacji świateł
  3. Położenie "światła pozycyjne"
  4. Położenie "Reflektory"

Pozycja świateł postojowych ( )


Oświetlenie


Gdy przełącznik świateł znajduje się położeniu "Światła pozycyjne" (3.położenie), to: światła tylne, pozycyjne, oświetlenie tablicy rejestracyjnej i podświetlenie wskaźników są WŁĄCZONE.

Położenie "Reflektory" ( )


Oświetlenie


Gdy przełącznik świateł znajduje się w położeniu "Reflektory" (4. położenie): reflektory, światła tylne, pozycyjne, oświetlenie tablicy rejestracyjnej i podświetlenie wskaźników są WŁĄCZONE.

UWAGA

Aby można było włączyć reflektory, kluczyk zapłonu musi być w położeniu ON.

Pozycja automatycznej regulacji świateł (jeśli jest w wyposażeniu)

Oświetlenie


Gdy przełącznik świateł jest w położeniu automatycznego włączania świateł (AUTO), światła tylne i reflektory WYŁĄCZĄ się lub WŁĄCZĄ automatycznie w zależności od natężenia światła zewnętrznego.

OSTROŻNIE
  • Nigdy nie zasłaniać czujnika (1) na desce rozdzielczej. Zapewnia on sterowanie układem automatycznego włączania świateł.
  • Nie czyścić czujnika płynem do mycia okien. Płyn może pozostawić cienką warstwę zakłócającą działanie czujnika.
  • Jeżeli pojazd wyposażony jest w przyciemniane szyby lub inną metaliczną powłokę na przedniej szybie, układ automatycznego włączania świateł może działać nieprawidłowo.

Funkcja oszczędności akumulatora

Jej zadaniem jest zapobieganie rozładowaniu akumulatora. Po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i otwarciu drzwi od strony kierowcy system automatycznie wyłą ...

Włączanie świateł drogowych

Aby włączyć światła drogowe, przesunąć dźwignię przełącznika w kierunku przodu samochodu (od kierowcy). Dźwignia po ...

Zobacz tez:

Wskaźniki
Wskaźnik serwisowy Kontrolka Stan Przyczyna Działania/uwagi Klucz serwisowy Świeci w sposób ciągły przez pewien czas po włączeniu zapłonu. Przebieg do następnego przeglądu wynosi między 1000 km a 3000 ...

Alarm
(W zależności od wersji). Układ zabezpieczający i zapobiegający kradzieży i włamaniu. Zapewnia następujące rodzaje zabezpieczeń: - Zabezpieczenie perymetryczne Układ reaguje na otwarcie samochodu. Alarm włącza się, gdy ktoś prób ...

Sterowanie zatrzymaniem samochodu
Podczas korzystania z systemu MRCC z funkcją Stop & Go Twój samochód zatrzyma się, kiedy zatrzyma się pojazd poprzedzający go. Kiedy samochód jest zatrzymany i działa funkcja sterowania zatrzyma ...

Instrukcje obslugi: