KIA Niro - Instrukcja Obslugi: Bezprzewodowy system ładowania telefonów komórkowych

KIA Niro - Instrukcja Obslugi –> Cechy i funkcje samochodu –> Wyposażenie wewnętrzne –> Bezprzewodowy system ładowania telefonów komórkowych

(jeśli jest w wyposażeniu)

Wyposażenie wewnętrzne


Bezprzewodowy system ładowania telefonów komórkowych znajduje się z przodu na konsoli środkowej.

Po zamknięciu wszystkich drzwi należy ustawić kluczyk zapłonu w położeniu ACC lub IGN ON. Aby rozpocząć ładowanie bezprzewodowe, należy położyć smartfon z funkcją ładowania bezprzewodowego na płytce ładowania bezprzewodowego.

Najlepszą wydajność ładowania uzyskuje się umieszczając smartfon na środku płytki ładowania bezprzewodowego.

System ładowania bezprzewodowego jest przystosowany do smartfonów z funkcją QI. Należy sprawdzić na obudowie smartfona lub w witrynie internetowej producenta, czy używany model obsługuje funkcję QI.

Bezprzewodowe ładowanie smartfona

1. Usunąć wszelkie przedmioty (np.kluczyk inteligentny) z płytki ładowania.

Jeśli na płytce ładowania znajduje się jakikolwiek inny przedmiot oprócz smartfona, to ładowanie bezprzewodowe może nie działać prawidłowo.

2. Położyć smartfon na środku płytki ładowania bezprzewodowego.

3. Rozpoczęcie ładowania potwierdzi zmiana koloru lampki kontrolnej na pomarańczowy. Po zakończeniu ładowania lampka kontrolna zmieni kolor na zielony.

4. Funkcję ładowania bezprzewodowego można włączyć lub wyłączyć, wybierając odpowiednią opcję w menu ustawień użytkownika. (Szczegółowe informacje można znaleźć w temacie "Zestaw wskaźników".)

Jeśli ładowanie bezprzewodowe nie działa, należy delikatnie przesuwać smartfon na płytce, aż lampka kontrolna zmieni kolor na pomarańczowy. Zależnie od modelu smartfona lampa kontrolna nie zawsze zmieni kolor na zielony po pełnym naładowaniu baterii.

Jeśli ładowanie bezprzewodowe nie przebiega prawidłowo, to pomarańczowa lampka kontrolna będzie migać przez dziesięć sekund, a następnie zgaśnie.W takim przypadku, należy zdjąć smartfon z płytki ładowania i położyć go na niej ponownie oraz sprawdzić stan ładowania.

W przypadku pozostawienia smartfona na płytce ładowania po wyłączeniu zapłonu, pojawi się komunikat na wyświetlaczu oraz rozlegnie się dźwięk ostrzegawczy (dotyczy to samochodów z funkcją pomocy głosowej) po zakończeniu sekwencji pożegnalnej.

OSTROŻNIE
 • Jeśli temperatura wewnętrzna bezprzewodowego systemu ładowania wzrośnie powyżej określonej wartości, to ładowanie bezprzewodowe wyłączy się. Gdy temperatura wewnętrzna systemu spadnie, funkcja ładowania bezprzewodowego włączy się ponownie.
 • Jakikolwiek metalowy przedmiot (np. moneta) znajdujący się pomiędzy płytką ładowania a smartfonem może zakłócać ładowanie. Taki metalowy przedmiot może się również rozgrzewać.
 • Jeśli pomiędzy płytką ładowania a smartfonem znajduje się jakikolwiek metalowy przedmiot, to należy jak najszybciej zdjąć smartfon z płytki. Przed zdjęciem metalowego przedmiotu, trzeba się upewnić, że nie jest on gorący.
 • Funkcja ładowania bezprzewodowego może nie działać prawidłowo, jeśli smartfon ma niefabryczną obudowę lub założono na niego grube etui.
 • Ładowanie bezprzewodowe wyłącza się po włączeniu funkcji wyszukiwania kluczyka inteligentnego, aby wyeliminować zakłócenia radiowe.
 • W przypadku zabrania kluczyka inteligentnego z pojazdu przy włączonym zapłonie, ładowanie bezprzewodowe wyłączy się.
 • Ładowanie bezprzewodowe wyłącza się po otwarciu którychkolwiek drzwi (dotyczy samochodów z kluczykiem inteligentnym).
 • Ładowanie bezprzewodowe wyłącza się po wyłączeniu zapłonu (OFF).
 • Ładowanie bezprzewodowe wyłącza się, jeśli smartfon nie ma pełnego kontaktu z płytką.
 • Przedmioty zawierające namagnesowane elementy, takie jak karty kredytowe, telefoniczne, identyfikatory, bilety komunikacyjne itp., mogą ulec uszkodzeniu podczas ładowania bezprzewodowego.
 • Dla uzyskania najlepszych wyników, położyć smartfon na środku płytki ładowania bezprzewodowego. Ładowanie może nie przebiegać prawidłowo, jeśli smartfon znajduje się na brzegu płytki. Podczas ładowania smartfon może silnie się nagrzewać.
 • W przypadku smartfonów bez wbudowanego systemu ładowania bezprzewodowego można dokupić odpowiednie akcesorium.
 • Smartfony niektórych producentów mogą wyświetlać informację o niskim prądzie ładowania. Jest to związane z charakterystyką danego modelu smartfona i nie świadczy o usterce systemu ładowania.
 • W przypadku smartfonów niektórych producentów, nawet po całkowitym naładowaniu baterii, lampka kontrolna może świecić się na pomarańczowo.

  Jest to związane z charakterystyką danego modelu smartfona i nie świadczy o usterce systemu ładowania.

 • Po położeniu na płytce ładowania smartfona bez funkcji ładowania bezprzewodowego lub metalowego przedmiotu może być słyszalny cichy dźwięk.

  Dźwięk jest związany ze sprawdzaniem przez system zgodności z systemem ładowania bezprzewodowego. Nie ma on żadnego wpływu na działanie samochodu ani smartfona.

Przetwornica AC

(jeżeli jest w wyposażeniu) Przetwornica AC dostarcza prąd elektryczny 220 V/200 W służący do zasilania akcesoriów lub urządzeń ...

Wieszak

Rzeczywisty wygląd może różnić się od przedstawionego na rysunku. Wieszak znajduje się obok tylnego uchwytu. OSTROŻNIENi ...

Zobacz tez:

Żarówki
Światła przednie (Przełączanie świateł) Światła do jazdy dziennej/Światła pozycyjne Światła przednie (światła mijania)* Światła do jazdy dziennej* Przednie & ...

Przeglądy i obsługa samochodu
Przy wykonywaniu wszystkich czynności konserwacyjnych lub przeglądów musisz postępować z największą ostrożnością, aby uniknąć uszkodzenia Twojego pojazdu i odniesienia ewentualnych ob ...

Działanie układu
Wentylacja 1. Włączyć tryb . 2. Nacisnąć przycisk "świeże powietrze" układu regulacji poboru powietrza. 3. Ustawić pokrętło regulacji temperatury w żądane poło& ...

Instrukcje obslugi: