KIA Niro - Instrukcja Obslugi: Moment dokręcający nakrętki koła

Obręcze stalowe i ze stopów aluminium: 11~13 kgf.m (79~94 funto-stóp)

Jeśli dostępne jest urządzenie pomiarowe, należy zdjąć kapturek ochronny wentyla i sprawdzić ciśnienie powietrza w oponach. Jeśli ciśnienie okaże się niższe niż zalecane, należy powoli dojechać do najbliższego warsztatu i uzupełnić powietrze w kołach. Jeśli ciśnienie okaże się zbyt wysokie, należy spuścić nieco powietrza, aż ciśnienie będzie prawidłowe. Zawsze po sprawdzeniu lub wyregulowaniu ciśnienia należy nałożyć kapturek ochronny wentyla na miejsce. Jeśli kapturek ochronny nie zostanie umieszczony na miejscu, opona może tracić ciśnienie. Jeśli kapturek ochronny wentyla zostanie zgubiony, należy go kupić i założyć jak tylko będzie to możliwe.

Po zmianie kół, zawsze należy zabezpieczyć uszkodzone koło na właściwym mu miejscu i umieścić podnośnik wraz z narzędziami na swoim miejscu w pojeździe.

OSTROŻNIE

Pojazd posiada metryczne gwinty na śrubach i nakrętkach kół. Podczas zdejmowania koła należy upewnić się, że po zdjęciu koła zamontowane zostaną te same nakrętki - lub, jeśli zachodzi potrzeba ich wymiany, że wykorzystane zostaną nakrętki z takim samym gwintem metrycznym i taką samą konfiguracją skośnych nacięć. Zamontowanie nakrętek o niemetrycznym gwincie na śrubach posiadających gwint metryczny lub na odwrót nie zabezpieczy poprawnie koła na piaście i zniszczy śrubę do tego stopnia, że będzie musiała być wymieniona.

Należy zauważyć, że większość nakrętek kół nie posiada gwintu metrycznego. Należy pamiętać by bardzo uważnie sprawdzać rodzaj gwintu zanim zamienniki nakrętek lub kół zostaną zainstalowane. W razie wątpliwości, zalecamy skonsultować się z autoryzowanym sprzedawcą Kia.

 

OSTRZEŻENIE - Śruby dwustronne kół

Jeśli śruby zostaną uszkodzone, mogą utracić możliwość utrzymywania koła na miejscu. Może to prowadzić do zgubienia koła, a tym samym do kolizji oraz poważnych obrażeń.

Aby zapobiec grzechotaniu podnośnika, dźwigni podnośnika, klucza nasadowego do nakrętek koła i koła zapasowego kiedy pojazd porusza się, należy je poprawnie umieścić w samochodzie.

OSTRZEŻENIE - Nieodpowiednie ciśnienie w kole zapasowym

Po założeniu koła zapasowego, należy jak najszybciej sprawdzić ciśnienie w ogumieniu. Jeśli zachodzi potrzeba, wyregulować je do określonej wartości.

Ważne - wykorzystywanie kompaktowego dojazdowego koła zapasowego (jeśli jest w wyposażeniu)

Pojazd jest wyposażony w kompaktowe dojazdowe koło zapasowe. Takie koło zapasowe zajmuje mniej miejsca niż koło o standardowym rozmiarze. Koło to jest mniejsze niż koło standardowe i jest przeznaczone jedynie do tymczasowego użytku.

OSTROŻNIE
  • Kiedy wykorzystywane jest kompaktowe dojazdowe koło zapasowe, pojazd należy prowadzić ostrożnie. Przy pierwszej nadarzającej się okazji należy wymienić koło dojazdowe na koło i obręcz o standardowych rozmiarach.
  • Nie zaleca się jazdy samochodem z równocześnie założonymi dwoma kołami dojazdowymi lub większą liczbą dojazdowych kół zapasowych.

 

OSTRZEŻENIE

Dojazdowe koło zapasowe służy jedynie do celów awaryjnych. Nie należy jeździć samochodem z tym kołem z prędkościami przekraczającymi 80 km/godz. Aby uniknąć awarii koła dojazdowego prowadzącej do możliwych obrażeń ciała lub śmierci, opona oryginalna powinna być naprawiona i zainstalowana z powrotem możliwie jak najszybciej.

Kompaktowe dojazdowe koło zapasowe powinno być napompowane do uzyskania ciśnienia powietrza o wartości 420 kPa (60 psi).

UWAGA

Po założeniu koła zapasowego należy sprawdzić w nim ciśnienie.

Jeśli zachodzi taka potrzeba, ciśnienie należy wyregulować do określonej wartości.

Kiedy używane jest kompaktowe dojazdowe koło zapasowe, należy przestrzegać następujących środków ostrożności:

Zmiana koła w sytuacji awaryjnej

1. Ustawić pojazd na równym podłożu i mocno zaciągnąć hamulec postojowy. 2. Ustawić dźwignię zmiany biegów w po&# ...

Etykieta dotycząca podnośnika

Nazwa modelu Maksymalna nośność Kiedy korzysta się z podnośnika, należy zaciągnąć hamulec postojowy. Kiedy korzysta si&# ...

Zobacz tez:

Niemożność uruchomienia silnika
Wał korbowy silnika nie obraca się lub obraca się powoli Upewnić się, że selektor znajduje się w położeniu N lub P (dwusprzęgłowa skrzynia biegów). Silnik można uruchomi ...

Wykrywanie pieszych
Działanie czujnika może być ograniczone w następujących przypadkach: Niewykrycie pieszego przez system rozpoznawania kamery, jeżeli np. pieszy jest pochylony lub niecałkowicie wyprostowany. Bardzo szybki ...

Przebicie opony podczas jazdy (wersja z zestawem naprawczym typu A)
Przed użyciem zestawu naprawczego uważnie przeczytać instrukcję. Sprężarka Pojemnik ze środkiem uszczelniającym Zestaw naprawczy służy do doraźnej naprawy opony, umożliwiają ...

Instrukcje obslugi: