KIA Niro - Instrukcja Obslugi: Tylne siedzenia

Składanie tylnego siedzenia

Oparcia tylnych siedzeń można złożyć, aby umożliwić przewiezienie przedmiotów o znacznej długości lub w celu zwiększenia przestrzeni bagażowej.

OSTRZEŻENIE

Składane tylne siedzenia umożliwiają przewożenie przedmiotów o znacznej długości, niemieszczących się w przestrzeni bagażowej.

Nigdy nie wolno zezwalać na siadanie pasażerów na złożonych oparciach tylnych siedzeń podczas jazdy. Nie jest to prawidłowa pozycja i nie ma wtedy możliwości zapięcia pasa bezpieczeństwa. W razie wypadku lub nagłego hamowania może to być przyczyną poważnych obrażeń lub śmierci.

Przedmioty umieszczone na złożonych oparciach tylnych siedzeń nie mogą sięgać powyżej górnej krawędzi przednich siedzeń.

W przeciwnym wypadku, podczas nagłego hamowania, ładunek może przesunąć się do przodu i spowodować obrażenia osób lub uszkodzenie pojazdu.

Fotele i siedzenia

Aby złożyć oparcie tylnego siedzenia:

1. Ustawić oparcie przedniego siedzenia pionowo i w razie potrzeby przesunąć przednie siedzenie do przodu.

2. Obniżyć tylne zagłówki do najniższego położenia

Fotele i siedzenia

3. Przy składaniu tylnego siedzenia należy włożyć klamrę pasa bezpieczeństwa tylnego siedzenia w kieszonkę pomiędzy oparciem tylnego siedzenia a poduszką, a następnie upewnić się, że żaden z pasów nie koliduje z bagażem lub ładunkiem.

Następnie należy umieścić oba pasy bezpieczeństwa w otworach umieszczonych po bokach.

Fotele i siedzenia

4. Pociągnąć w górę przednią część dźwigni składania oparcia, a następnie złożyć je w kierunku przodu pojazdu.

Po przywróceniu oparć tylnych siedzeń do pozycji pionowej należy zawsze upewnić się, że są one całkowicie zablokowane w tym położeniu, popychając górną część oparcia.

Fotele i siedzenia

5. Aby wykorzystać tylne siedzenie, podnieść i przesunąć oparcie do tyłu, pociągając za przednią część dźwigni składania. Mocno pchnąć oparcie do tyłu, aż do słyszalnego zatrzaśnięcia.

Upewnić się, że oparcie jest prawidłowo zablokowane.

6. Umieścić tylny pas bezpieczeństwa w prawidłowym położeniu.

OSTRZEŻENIE

Oparcia tylnych siedzeń należy przywracać do pozycji pionowej powoli, trzymając za oparcie.

Upewnić się, że oparcie jest całkowicie zablokowane w pozycji pionowej, pociągając i popychając jego górną część. W przeciwnym razie w przypadku kolizji lub nagłego hamowania siedzenie może się złożyć, umożliwiając przesunięcie się ładunku z bagażnika do kabiny pojazdu, co w konsekwencji może spowodować poważne obrażenia ciała lub śmierć osób jadących samochodem.

 

OSTRZEŻENIE

Nie należy umieszczać żadnych przedmiotów na tylnych siedzeniach. W razie kolizji niezabezpieczone przedmioty mogą uderzyć osoby na przednich fotelach powodując obrażenia lub śmierć.

 

OSTRZEŻENIE

Przy załadunku lub wyładunku bagażu należy upewnić się, że silnik jest wyłączony, dźwignia selektora ustawiona w położeniu P, a hamulec postojowy włączony.

Nieprzestrzeganie tych zaleceń może spowodować, że pojazd ruszy, gdy przypadkowo przesunie się dźwignia zmiany biegów.

Podłokietnik (jeśli jest w wyposażeniu)

Fotele i siedzenia

Aby użyć podłokietnika, należy wyciągnąć go z oparcia tylnej kanapy.

Przycisk systemu zapamiętywania pozycji kierowcy (regulacja elektryczna)

(jeśli jest w wyposażeniu) System zapamiętywania pozycji kierowcy służy do zapisywania i przywracania zapisanych ustawień fotela kierowcy i z ...

Zagłówek

Dla bezpieczeństwa i wygody pasażerów wszystkie tylne siedzenia są wyposażone w zagłówki. Zagłówek nie tylko zapewnia k ...

Zobacz tez:

Lampka ostrzegawcza usterki układu TPMS
  W przypadku usterki układu lampka ostrzegawcza usterki układu TPMS miga przez ok. 1 minutę, a następnie świeci się stale. W takim przypadku układ powinna sprawdzić Autoryzowana Stacja Obsł ...

Zestaw do prowizorycznej naprawy opony
Zeskanować kod QR na stronie 3, aby obejrzeć filmy wideo z objaśnieniami. Zestaw składający się ze sprężarki i pojemnika ze środkiem uszczelniającym umożliwia tymczasową naprawę opony, aby kierowca mógł dojechać do najbliższego ...

Elementy zestawu Tire Mobility Kit
Etykieta ograniczenia prędkości Butla środka uszczelniającego i etykieta ograniczenia prędkości Elastyczny przewód napełniania z butli środka uszczelniającego do koła Zł&# ...

Instrukcje obslugi: