KIA Niro - Instrukcja Obslugi: Wymiana żarówki ostrożności

KIA Niro - Instrukcja Obslugi –> Przeglądy i obsługa –> Żarówki –> Wymiana żarówki ostrożności

W samochodzie warto mieć zapasowe żarówki o odpowiedniej specyfikacji. Zob.podrozdział "Moc żarówek".

Przed wymianą żarówki, należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu, wyłączyć silnik, włączyć hamulec postojowy i odłączyć ujemny (-) biegun akumulatora.

OSTRZEŻENIE - Prace związane z lampami

Przed podjęciem prac związanych z lampami: mocno zaciągnąć hamulec postojowy, upewnić się, że kluczyk zapłonu ustawiony jest w położeniu LOCK, i wyłączyć światła, aby uniknąć nagłego ruszenia pojazdu, oparzeń lub porażenia prądem elektrycznym.

Używać wyłącznie żarówek o określonej mocy.

OSTRZEŻENIE

Przy wymianie przepalonych żarówek należy upewnić się, że do wymiany zastosowano żarówkę o tej samej mocy. W przeciwnym razie może dość do poważnego uszkodzenia przewodów i niebezpieczeństwa pożaru.

 

OSTROŻNIE

W przypadku braku odpowiednich narzędzi, odpowiednich żarówek i doświadczenia należy zwrócić się do autoryzowanej stacji obsługi Kia. W wielu przypadkach wymiana żarówek jest utrudniona, ponieważ w celu uzyskania dostępu do nich należy wymontować inne elementy pojazdu.

Uwaga ta dotyczy zwłaszcza demontażu zespołu reflektorów w celu uzyskania dostępu do żarówki (żarówek). Demontaż/montaż zespołu reflektorów może spowodować uszkodzenie pojazdu.

 

OSTROŻNIE
  • Wymiana żarówki na nieoryginalną niespełniającą wymagań może spowodować rozłączenie lub nieprawidłowe działanie bezpieczników oraz uszkodzenie instalacji elektrycznej.
  • Nie należy montować dodatkowych lamp lub oświetlenia LED w samochodzie. Zamontowanie dodatkowego oświetlenia może prowadzić do nieprawidłowego działania i mrugania świateł samochodu. Dodatkowo może wystąpić uszkodzenie skrzynki bezpieczników i innych elementów instalacji elektrycznej.

Czasami reflektory, światła pozycyjne i światła przeciwmgielne zapalają się po ustawieniu przełącznika świateł w położeniu ON, ale nie zapalają się po ustawieniu go w położeniu świateł pozycyjnych lub przeciwmgielnych. Przyczyną może być awaria sieci lub elektronicznego systemu sterowania oświetleniem. W przypadku takiego problemu, zalecamy przeprowadzenie kontroli instalacji w autoryzowanej stacji obsługi Kia.

Prawidłowo działające światła mogą czasami przez krótką chwilę mrugać.

Jest to związane z działaniem funkcji stabilizacji elektronicznego systemu sterowania oświetleniem. Jeśli światła szybko wracają do normalnego działania, nie ma potrzeby przeprowadzania kontroli serwisowej.

Jeśli jednak po mrugnięciu świata wyłączają się lub mruganie powtarza się, zalecamy przeprowadzenie kontroli instalacji w autoryzowanej stacji obsługi Kia.

UWAGA

UWAGA

Jeśli po zamontowaniu zespołu reflektora konieczna jest regulacja świateł, należy skontaktować się z autoryzowaną stacją obsługi Kia.

UWAGA

Po jeździe podczas obfitego deszczu lub po umyciu samochodu soczewki reflektorów i tylnych świateł mogą wydawać się zamglone. Spowodowane jest to różnicą temperatur między wnętrzem lampy a otoczeniem. Jest to zjawisko identyczne ze skraplaniem się pary na wewnętrznych powierzchniach szyb podczas deszczu i nie oznacza usterki pojazdu. Jeżeli woda dostanie się do obwodów żarówek lampy, należy sprawdzić samochód w autoryzowanej stacji obsługi Kia.

Żarówki

...

Położenie żarówki

Położenie żarówki (przód) Reflektory (światła mijania/drogowe) Kierunkowskaz przedni Pozycyjne Światła do jazdy ...

Zobacz tez:

Lusterka wsteczne
Zewnętrzne lusterka wsteczne Każde lusterko ma regulowane zwierciadło, umożliwiające obserwację prawej lub lewej strony za pojazdem, co jest konieczne podczas wyprzedzania lub parkowania. Lusterka można złożyć podczas parkowania w ogr ...

Działanie systemu wspomagania parkowania
Warunki działania System uaktywnia się po naciśnięciu włącznika systemu przy kluczyku zapłonu w położeniu ON. Wskaźnik przycisku systemu wspomagania parkowania automatycznie wł ...

Telefon
UWAGA - Korzystanie z funkcji telefonu Bluetooth (BT) Phone Bluetooth to technologia łączności o krótkim zasięgu pracująca na częstotliwości 2,4 GHz, służąca do bezprzewodowego ł ...

Instrukcje obslugi: