Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi: Lusterka wsteczne

Zewnętrzne lusterka wsteczne

Każde lusterko ma regulowane zwierciadło, umożliwiające obserwację prawej lub lewej strony za pojazdem, co jest konieczne podczas wyprzedzania lub parkowania.

Lusterka można złożyć podczas parkowania w ograniczonej przestrzeni.

Osuszanie/odmrażanie

Jeżeli samochód posiada opcję
osuszania/odmrażania zewnętrznych lusterek wstecznych, funkcja jest uruchamiana jednocześnie z naciśnięciem przycisku osuszania/ odmrażania tylnej szyby.

Więcej informacji na temat osuszania i odmrażania tylnej szyby znajduje się w odpowiedniej części rozdziału.

Regulacja

Regulacja


Ze względów bezpieczeństwa lusterka wsteczne należy regulować tak, aby ograniczyć "martwe pole". Obiekty obserwowane w lusterku wstecznym są w rzeczywistości o wiele bliżej. Należy wziąć to pod uwagę, aby prawidłowo ocenić odległość od pojazdu nadjeżdżającego z tyłu.

Składanie

Składanie


Jeżeli lusterka wsteczne zostaną złożone za pomocą przełącznika A, nie rozłożą się po odryglowaniu pojazdu. Należy ponownie pociągnąć przełącznik A.

Rozkładanie

Składanie i rozkładanie zewnętrznych lusterek wstecznych za pomocą pilota zdalnego sterowania można wyłączyć w ASO sieci PEUGEOT lub w warsztacie specjalistycznym. W razie potrzeby lusterka wsteczne można złożyć ręcznie.

Pochylanie automatyczne po włączeniu biegu wstecznego

Układ umożliwiający obserwowanie podłoża w czasie parkowania samochodu na biegu wstecznym.

Gdy silnik pracuje, z chwilą włączenia wstecznego biegu lusterka pochylają się do dołu.

Lusterka powracają do położenia początkowego:

Funkcję włącza się i wyłącza poprzez
zakładkę Ustawienia pojazdu w menu Samochód/Jazda na ekranie dotykowym.

Wewnętrzne lusterko wsteczne

Posiada mechanizm zapobiegający oślepianiu, który przyciemnia zwierciadło lusterka i zmniejsza dyskomfort odczuwany przez kierowcę spowodowany słońcem, światłami innych pojazdów itp.

Model ręczny

Model ręczny


Regulacja

Położenie dzienne/nocne

Automatyczny model "elektrochromatyczny"

Automatyczny model elektrochromatyczny


Dzięki czujnikowi kontrolującemu intensywność oświetlenia za samochodem układ zapewnia automatyczne stopniowe przejście z trybu dziennego do trybu nocnego.

Aby zapewnić dobrą widoczność podczas manewrowania, lusterko rozjaśnia się automatycznie w momencie włączenia wstecznego biegu.

Przednie siedzenia

Siedzenia sterowane ręcznie 1. Regulacja wzdłużna siedzenia Podnieść dźwignię sterowania i przesunąć siedzenie do przodu lub do tyłu. Zwolnić dźwignię w ce ...

Siedzenia tylne

Kanapa ze stałymi siedziskami i oparciami składanymi na dwie części (2/3–1/3) w celu zwiększenia przestrzeni ładunkowej bagażnika. Zagłówki tylne Można je ustawi ...

Zobacz tez:

Liczniki i wskaźniki
Prędkościomierz Licznik przebiegu całkowitego, licznik przebiegów okresowych i przycisk wyboru licznika przebiegów okresowych Obrotomierz Podświetlenie zestawu wskaźników Komputer pok& ...

Holowanie samochodu
Zasady holowania Zalecamy, aby holowanie przeprowadzane było wyłącznie przez specjalistyczny serwis, zalecamy Autoryzowaną Stację Obsługi Mazdy lub profesjonalną firmę świadczącą usługi ...

Operowanie mechaniczną skrzynią biegów
Mechaniczna skrzynia biegów posiada 6 przełożeń do jazdy do przodu. Wszystkie biegi do przodu są w pełni synchronizowane, co ułatwia zmianę biegu na wyższy lub niższy. OSTRZEŻENIE ...

Instrukcje obslugi: