Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi: Lusterka wsteczne

Zewnętrzne lusterka wsteczne

Każde lusterko ma regulowane zwierciadło, umożliwiające obserwację prawej lub lewej strony za pojazdem, co jest konieczne podczas wyprzedzania lub parkowania.

Lusterka można złożyć podczas parkowania w ograniczonej przestrzeni.

Osuszanie/odmrażanie

Jeżeli samochód posiada opcję
osuszania/odmrażania zewnętrznych lusterek wstecznych, funkcja jest uruchamiana jednocześnie z naciśnięciem przycisku osuszania/ odmrażania tylnej szyby.

Więcej informacji na temat osuszania i odmrażania tylnej szyby znajduje się w odpowiedniej części rozdziału.

Regulacja

Regulacja


Ze względów bezpieczeństwa lusterka wsteczne należy regulować tak, aby ograniczyć "martwe pole". Obiekty obserwowane w lusterku wstecznym są w rzeczywistości o wiele bliżej. Należy wziąć to pod uwagę, aby prawidłowo ocenić odległość od pojazdu nadjeżdżającego z tyłu.

Składanie

Składanie


Jeżeli lusterka wsteczne zostaną złożone za pomocą przełącznika A, nie rozłożą się po odryglowaniu pojazdu. Należy ponownie pociągnąć przełącznik A.

Rozkładanie

Składanie i rozkładanie zewnętrznych lusterek wstecznych za pomocą pilota zdalnego sterowania można wyłączyć w ASO sieci PEUGEOT lub w warsztacie specjalistycznym. W razie potrzeby lusterka wsteczne można złożyć ręcznie.

Pochylanie automatyczne po włączeniu biegu wstecznego

Układ umożliwiający obserwowanie podłoża w czasie parkowania samochodu na biegu wstecznym.

Gdy silnik pracuje, z chwilą włączenia wstecznego biegu lusterka pochylają się do dołu.

Lusterka powracają do położenia początkowego:

Funkcję włącza się i wyłącza poprzez
zakładkę Ustawienia pojazdu w menu Samochód/Jazda na ekranie dotykowym.

Wewnętrzne lusterko wsteczne

Posiada mechanizm zapobiegający oślepianiu, który przyciemnia zwierciadło lusterka i zmniejsza dyskomfort odczuwany przez kierowcę spowodowany słońcem, światłami innych pojazdów itp.

Model ręczny

Model ręczny


Regulacja

Położenie dzienne/nocne

Automatyczny model "elektrochromatyczny"

Automatyczny model elektrochromatyczny


Dzięki czujnikowi kontrolującemu intensywność oświetlenia za samochodem układ zapewnia automatyczne stopniowe przejście z trybu dziennego do trybu nocnego.

Aby zapewnić dobrą widoczność podczas manewrowania, lusterko rozjaśnia się automatycznie w momencie włączenia wstecznego biegu.

Przednie siedzenia

Siedzenia sterowane ręcznie 1. Regulacja wzdłużna siedzenia Podnieść dźwignię sterowania i przesunąć siedzenie do przodu lub do tyłu. Zwolnić dźwignię w ce ...

Siedzenia tylne

Kanapa ze stałymi siedziskami i oparciami składanymi na dwie części (2/3–1/3) w celu zwiększenia przestrzeni ładunkowej bagażnika. Zagłówki tylne Można je ustawi ...

Zobacz tez:

Napęd na 4 koła (4×4)
(JEŻELI WYSTĘPUJE) Napęd na 4 koła (4×4) przenosi moc silnika na przednie i tylne koła pojazdu, zapewniając maksymalną siłę napędową. Napęd na 4 koła jest przydatny, gdy pot ...

Instalacja elektryczna
Bezpieczniki Oznaczenia nowego bezpiecznika muszą być takie same jak oznaczenia bezpiecznika wymienianego. W samochodzie znajdują się trzy skrzynki bezpieczników: komora silnika deska rozdzielcza Przed wymi ...

Etykieta podnośnika
Przykład Rzeczywisty wygląd etykiety podnośnika w pojeździe może nieznacznie odbiegać od pokazanego na ilustracji. Więcej informacji - patrz etykieta podnośnika. Model Dopuszczalne obciąże ...

Instrukcje obslugi: