Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi: Przełącznik świateł zewnętrznych

Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi –> Oświetlenie i widoczność –> Przełącznik świateł zewnętrznych

Oświetlenie główne

Wybór trybu oświetlenia głównego

 Obrócić pierścień A, aby ustawić odpowiedni symbol naprzeciwko znacznika.

Światła zgaszone (zapłon wyłączony)/
światła dzienne (przy pracującym silniku).

Automatyczne włączanie świateł.


Światła dzienne/światła mijania/ światła drogowe.

Tylko światła pozycyjne.


Światła mijania lub drogowe.


Funkcja Highway W przypadku wersji wyposażonych w reflektory wykonane w technologii "Full LED" zasięg wiązki świateł mijania zostaje automatycznie zwiększony z chwilą przekroczenia przez samochód prędkości 110 km/h.

Bez oświetlenia automatycznego

Bez oświetlenia automatycznego


Z oświetleniem automatycznym

Z oświetleniem automatycznym


Zmiana świateł

Zmiana świateł


Pociągnąć dźwignię B do siebie, aby przełączyć światła mijania/światła drogowe albo włączyć funkcję automatycznego włączania świateł drogowych.

Gdy światła są wyłączone lub są włączone światła pozycyjne, kierowca może na chwilę włączyć światła drogowe ("sygnał świetlny"), przytrzymując pociągniętą dźwignię.

Wyświetlanie

Zapalenie się odpowiedniej kontrolki w zestawie wskaźników potwierdza włączenie wybranego oświetlenia.

Uszkodzenie światła jest sygnalizowane
ciągłym świeceniem tej kontrolki, czemu towarzyszy wyświetlenie komunikatu i włączenie sygnału dźwiękowego.

Światła przeciwmgłowe

Przy ładnej pogodzie, podczas opadów deszczu, w dzień i w nocy, przednie oraz tylne światła przeciwmgłowe muszą być wyłączone. W takich warunkach natężenie wiązki światła może oślepiać innych kierowców. Należy ich używać tylko we mgle albo podczas opadów śniegu. W tych warunkach pogodowych kierowca musi ręcznie włączyć światła przeciwmgłowe i światła mijania, ponieważ czujnik natężenia światła może wykryć wystarczające natężenie. Należy pamiętać o wyłączaniu świateł przeciwmgłowych, gdy nie są już potrzebne.

Tylne światła przeciwmgłowe


Tylne światła przeciwmgłowe


Muszą być włączone światła mijania albo drogowe.

Obrócić i zwolnić pierścień C:

Przednie i tylne światła
przeciwmgłowe

Przednie i tylne światła przeciwmgłowe


Muszą być włączone światła pozycyjne, mijania albo drogowe.

Obrócić i zwolnić pierścień C:

Wyłączanie świateł przy wyłączaniu zapłonu Po wyłączeniu zapłonu wszystkie światła gasną natychmiast, oprócz świateł mijania, jeśli jest włączone automatyczne oświetlenie towarzyszące.

Włączanie świateł po wyłączeniu zapłonu Aby włączyć światła, obrócić pierścień A do położenia 0 (światła wyłączone), a następnie do żądanego położenia. Po otwarciu drzwi kierowcy krótkotrwały sygnał dźwiękowy ostrzega o pozostawieniu włączonych świateł. Światła zgasną automatycznie po upływie czasu, którego długość zależy od stanu naładowania akumulatora (przełączenie w tryb oszczędzania energii) W pewnych warunkach atmosferycznych (np. niska temperatura lub wilgotność) na wewnętrznej powierzchni kloszy reflektorów i świateł tylnych może pojawić się lekkie zaparowanie, co jest normalnym zjawiskiem. Zaparowanie to znika w ciągu kilku minut od zapalenia świateł.

Nigdy nie patrzeć na wiązkę światła reflektorów "Full LED" ze zbyt bliskiej odległości: ryzyko poważnego uszkodzenia wzroku. Jazda za granicą Aby móc jeździć w kraju, w którym obowiązuje przeciwny kierunek jazdy niż w kraju sprzedaży pojazdu, konieczna jest zmiana ustawienia przednich świateł, aby nie oślepiać kierowców pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka. Skontaktować się z ASO sieci PEUGEOT lub z warsztatem specjalistycznym.

Światła dzienne / światła pozycyjne

Diody LED tych świateł włączają się automatycznie zarówno z przodu, jak i z tyłu samochodu w momencie uruchomienia silnika.

Światła dzienne/światła pozycyjne


Spełniają następujące funkcje:

Oświetlenie i widoczność

...

Kierunkowskazy

Lewy: opuścić przełącznik oświetlenia, przekraczając punkt oporu. Prawy: podnieść przełącznik oświetlenia, przekraczając punkt oporu. Pozostawienie włącz ...

Zobacz tez:

System Bluetooth Audio
Wymagana specyfikacja Bluetooth (Zalecana) Wersja 1.1/1.2/2.0 +EDR/2.1 +EDR/3.0 (zgodność) Profile odpowiedzi A2DP (Advanced Audio Distribution Profile) wersja 1.0/1.2 AVRCP (Audio/Video Remote Control Profile) wersja 1.0/1.3/ ...

Wymiana pióra wycieraczki szyby
Przed demontażem pióra wycieraczki przedniej szyby W ciągu minuty po wyłączeniu zapłonu przestawić przełącznik wycieraczek w taki sposób, aby ustawić ich pióra na środku przedniej szyby. Demontaż Podnieść odpowiednie rami ...

Prezentacja ogólna pojazdu
Wygląd zewnętrzny (I) Widok z przodu Rzeczywisty wygląd wyposażenia opisanego na tej stronie może nieznacznie odbiegać od pokazanego na ilustracji. Maska silnika Lampy przednie Światła do jazdy ...

Instrukcje obslugi: