
Aby włączyć spryskiwacze szyby czołowej i uruchomić wycieraczki na 1 ÷ 3 cykli, należy pociągnąć lekko do siebie dźwignię sterowania wycieraczkami (wycieraczki włączają się również w położeniu dźwigni 0/OFF).
Spryskiwacze i wycieraczki działają do momentu zwolnienia dźwigni.
Jeżeli spryskiwacze nie działają, należy sprawdzić i ewentualnie uzupełnić poziom płynu do spryskiwaczy w zbiorniku.
Jeżeli samochód jest wyposażony w spryskiwacze świateł przednich, włączają się one równocześnie ze spryskiwaczami szyby czołowej, w następujących przypadkach:
1. Stacyjka włączona (stan ON).
2. Przełącznik świateł ustawiony w położeniu świateł przednich.
| OSTRZEŻENIE W przypadku mrozu należy ZAWSZE korzystając z funkcji osuszania ogrzać szybę czołową. Płyn do spryskiwaczy może zamarznąć na szybie i spowodować utratę widoczności, a w konsekwencji doprowadzić do wypadku i zagrożenia dla zdrowia lub życia. |
OSTROŻNIE
|
Komunikat ostrzegawczy i system sterowania
AEB
System AEB wyświetla komunikaty
ostrzegawcze i emituje ostrzeżenia
dźwiękowe zależnie od poziomu ryzyka
zderzenia z poprzedzającym pojazdem w
przypadku nagłego hamowania, zbyt
małej odległości od ...
Wyłączanie czujnika stanu akumulatora
A: Czujnik stanu akumulatora
Czujnik stanu akumulatora wyłącza się po
odłączeniu ujemnego (-) zacisku od akumulatora,
np. podczas wykonywania czynności
obsługowych.
W takim przypadku układ ISG dzi ...
Dbałość o pasy bezpieczeństwa
Elementów pasów bezpieczeństwa nie
wolno demontować, rozmontowywać ani
modyfikować. Ponadto należy dbać, aby
pasy, ich sprzączki i klamry nie zostały
uszkodzone przez zawiasy foteli, drzwi, an ...