Hyundai Kona - Instrukcja Obslugi: Zasady bezpieczeństwa

Właściwe ustawienie fotela kierowcy i pasażera ma zasadnicze znaczenie nie tylko dla wygody, ale również dla bezpieczeństwa.

Poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa zapewniają odpowiednią ochronę tylko w przypadku prawidłowego ustawienia fotela.

OSTRZEŻENIE

Nie używać podkładek ani poduszek, które obniżają tarcie pomiędzy siedzeniem a osobą na nim siedzącą.

W momencie wypadku lub gwałtownego hamowania biodra osoby siedzącej w ten sposób mogą wsunąć się pod biodrowy odcinek pasa bezpieczeństwa.

Może to spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia lub życia, ponieważ w takim przypadku pasy bezpieczeństwa nie zadziałają prawidłowo.

Poduszki powietrzne

Aktywujące się poduszki powietrzne mogą spowodować obrażenia osoby zajmującej nieprawidłową pozycję. Siedzenie zbyt blisko poduszek powietrznych jest niebezpieczne.

Dlatego fotele przednie należy odsuwać możliwie najdalej od przednich poduszek powietrznych, przy czym kierowca musi zachowywać pełną wygodę i zdolność prowadzenia pojazdu.

OSTRZEŻENIE

Aby ograniczyć poważne zagrożenie dla zdrowia lub życia, powodowane przez aktywujące się poduszki powietrzne, należy stosować następujące środki ostrożności:

  • Odsunąć fotel kierowcy jak najdalej do tyłu, zachowując jednak możliwość zachowania pełnej kontroli nad pojazdem.
  • Odsunąć fotel pasażera jak najdalej do tyłu.
  • Aby ograniczyć do minimum ryzyko urazów dłoni i przedramion, kierownicę należy trzymać na jej obwodzie obiema dłońmi, ustawionymi w położeniu "godziny 9" i "godziny 3".
  • NIGDY nie umieszczać żadnych przedmiotów ani osób na pokrywach poduszek powietrznych ani przed nimi.
  • Aby ograniczyć do minimum ryzyko urazów nóg, nie pozwalać pasażerowi siedzącemu z przodu na opieranie stóp lub nóg na desce rozdzielczej.

Pasy bezpieczeństwa

Przed rozpoczęciem jazdy należy zawsze zapinać pasy bezpieczeństwa. Wszystkie osoby w pojeździe powinny zawsze siedzieć w pozycji wyprostowanej i mieć prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa. Dzieci muszą siedzieć w odpowiednich, prawidłowo przymocowanych fotelikach. Dzieci, które nie mieszczą się w fotelikach dziecięcych, oraz osoby dorosłe muszą zapinać pasy bezpieczeństwa.

OSTRZEŻENIE

Podczas regulacji pasa bezpieczeństwa należy przestrzegać poniższych wskazówek:

  • NIGDY nie przypinać jednym pasem bezpieczeństwa więcej niż jednej osoby.
  • Przed rozpoczęciem jazdy podnieść oparcia foteli, a biodrowe odcinki pasów bezpieczeństwa opasać ciasno i nisko wokół bioder.
  • NIGDY nie pozwalać dzieciom na siedzenie na kolanach innych osób.
  • Nie zakładać pasa bezpieczeństwa przy szyi ani nie przekładać go przez ostre krawędzie. Zawsze zakładać odcinek barkowy ciasno wokół tułowia.
  • Nie dopuszczać do zaciśnięcia lub zablokowania pasa bezpieczeństwa.

Siedzenia

Fotele przednie Przesuwanie do przodu i do tyłu Regulacja kąta ustawienia oparcia Regulacja wysokości siedziska* Regulacja podparcia odcinka lęd% ...

Fotele przednie

Ustawienie foteli przednich można regulować za pomocą dźwigni, pokręteł lub przełączników znajdujących się z boku siedzis ...

Zobacz tez:

Tryb automatycznej pracy wycieraczek
Wycieraczki przedniej szyby pracują w trybie automatycznym bez ingerencji kierowcy w przypadku wykrycia deszczu, dostosowując swoją prędkość do intensywności opadów. Opady deszczu wykrywa czujnik deszczu umieszczony pośrodku górnej c ...

Zagłówki
Położenie OstrzeżeniePrzed wyruszeniem w drogę należy odpowiednio wyregulować zagłówki. Górna krawędź zagłówka powinna znajdować się na wysokości gó ...

Obsługa zamków drzwi z zewnątrz pojazdu
Obrócić kluczyk w kierunku tyłu pojazdu, aby otworzyć zamek, a w kierunku przodu, aby go zamknąć. Zablokowanie/odblokowanie drzwi kierowcy za pomocą kluczyka powoduje automatyczne zablokowanie/odb ...

Instrukcje obslugi: