KIA Niro - Instrukcja Obslugi: Ograniczenia systemu

AEB jest systemem wspomagającym kierowcę w określonych niebezpiecznych sytuacjach, ale nie zapewnia pełnego bezpieczeństwa we wszystkich sytuacjach drogowych.

System AEB obserwuje otoczenie za pomocą czujników radarowych i kamery.

Dlatego nie wykrywa obiektów i sytuacji poza zasięgiem tych urządzeń. W takim przypadkach kierowca musi zachować szczególną ostrożność. Skuteczność systemu AEB może się zmniejszyć.

Rozpoznawanie pojazdów

Wspomaganie hamowania awaryjnego (AEB)


Skuteczność działania systemu AEB spada na zakrętach. System AEB może nie rozpoznać pojazdu z przodu jadącego tym samym pasem. System może generować nieuzasadnione ostrzeżenia lub alarmy albo nie ostrzegać wtedy, gdy powinien.

Podczas jazdy w zakręcie należy zachowywać szczególną ostrożność i używać pedału hamulca w razie potrzeby.

Wspomaganie hamowania awaryjnego (AEB)


Na zakręcie system AEB może wykrywać pojazd z przodu jadący równoległym pasem. Należy zachowywać szczególną ostrożność i używać pedału hamulca w razie potrzeby.

W pewnych sytuacjach trzeba naciskać pedał przyspieszenia, aby utrzymać właściwą prędkość jazdy. Zawsze należy uważnie obserwować otoczenie pojazdu.

Wspomaganie hamowania awaryjnego (AEB)


Na podjeździe i zjeździe ze wzniesienia system AEB może nie rozpoznać pojazdu z przodu jadącego tym samym pasem. System może generować nieuzasadnione ostrzeżenia lub alarmy albo nie ostrzegać wtedy, gdy powinien.

Kiedy system nagle wykryje pojazd z przodu po przejechaniu wzniesienia może wywołać gwałtowne hamowanie.

Podczas jazdy na pochyłościach i wzniesieniach należy zachowywać szczególną ostrożność i używać pedału hamulca w razie potrzeby.

Wspomaganie hamowania awaryjnego (AEB)


Kiedy pojazd z przodu zmienia pas ruchu, może być rozpoznany przez system AEB dopiero, gdy znajdzie się w zasięgu czujników.

Jeśli pojazd z przodu gwałtownie zmieni pas, to nie zostanie rozpoznany. Zawsze należy obserwować otoczenie i zachowywać ostrożność.

Wspomaganie hamowania awaryjnego (AEB)


Kiedy pojazd z przodu zjedzie na sąsiedni pas, to poprzedzający go pojazd może nie zostać rozpoznany przez AEB.

Zawsze należy obserwować otoczenie i zachowywać ostrożność.

Wspomaganie hamowania awaryjnego (AEB)


Jeśli pojazd z przodu ma silnie obciążony tył lub bardzo duży prześwit, to może dojść do groźnej sytuacji.

Rozpoznawanie pieszych

OSTRZEŻENIE
  • W przypadku holowania przyczepy lub innego pojazdu należy wyłączyć system AEB w ustawieniach użytkownika.

    Podczas holowania skuteczność hamowania jest niższa.

  • Należy szczególnie uważać na pojazdy z silnie obciążonym tyłem lub bardzo dużym prześwitem.
  • System wykrywa samochody i pieszych - nie reaguje na wózki, rowery, motocykle, hulajnogi itp.
  • System AEB może nie działać prawidłowo w określonych sytuacjach. Nigdy nie należy testować działania systemu na ludziach i obiektach. Może to być przyczyną poważnych obrażeń lub śmierci.

UWAGA

System może wyłączyć się pod wpływem silnego promieniowania elektromagnetycznego.

Awaria systemu

Jeśli system AEB nie działa prawidłowo, to na kilka sekund pojawi zapali się lampka ostrzegawcza ( ) i pojawi się komunikat ostrzegawczy. Nas ...

Układ regulacji prędkości jazdy (tempomat)

(JEŚLI JEST W WYPOSAŻENIU) Lampka kontrolna tempomatu Lampka kontrolna ustawiania prędkości jazdy Układ regulacji prędkości jazdy po ...

Zobacz tez:

Wybór trybu jazdy
Wybór trybu jazdy jest to funkcja, która pozwala na przełączanie trybu jazdy samochodu. W przypadku wybrania trybu Sport reakcja samochodu na sterowanie pedałem przyspieszenia jest wzmocniona. To zapewnia dodatkowe ...

Kamera monitorująca przestrzeń przed samochodem (Kamera FSC)
Twój samochód jest wyposażony kamerę monitorującą przestrzeń przed samochodem (FSC). Kamera FSC znajduje się przy lusterku wstecznym wewnętrznym, a korzystają z niej następujące syst ...

Tryb manualnej zmiany biegów
Ten tryb daje odczucie jazdy samochodem z manualną skrzynią biegów, czyli ze zmianą biegów za pomocą dźwigni. Umożliwia w ten sposób kontrolę obrotów silnika oraz momentu obrotowego ...

Instrukcje obslugi: