KIA Niro - Instrukcja Obslugi: Ograniczenia tempomatu

Tempomat inteligentny


W pewnych warunkach drogowych i w zależności od natężenia ruchu ulicznego tempomat inteligentny może w ograniczonym stopniu wykrywać odległość od pojazdu jadącego z przodu.

Na zakrętach

Tempomat inteligentny


Na wzniesieniach

Tempomat inteligentny


Zmiana pasa ruchu

Tempomat inteligentny


Tempomat inteligentny


Rozpoznawanie pojazdów

Tempomat inteligentny


Czujnik może nie wykrywać niektórych pojazdów znajdujących się przed samochodem na pasie ruchu, np.:

Czujnik może nie wykryć pojazdu znajdującego się z przodu w następujących sytuacjach:

Należy, naciskając hamulec, odpowiednio dostosować prędkość do stanu drogi przed pojazdem i warunków jazdy.

Tempomat inteligentny


Tempomat inteligentny


Tempomat inteligentny


OSTRZEŻENIE
 • Tempomat inteligentny nie gwarantuje zatrzymania pojazdu w każdej sytuacji awaryjnej.

  Jeżeli konieczne jest awaryjne zatrzymanie, należy wcisnąć hamulec.

 • Należy utrzymywać bezpieczną odległość odpowiednio do warunków drogowych i prędkości pojazdu. Jeżeli podczas jazdy z dużą prędkością odległość między pojazdami jest zbyt mała, istnieje ryzyko poważnej kolizji.
 • Tempomat inteligentny nie wykrywa pojazdów, które się nie poruszają, pieszych ani pojazdów nadjeżdżających z przeciwnego kierunku. Należy zawsze uważnie patrzeć do przodu, aby zapobiec wystąpieniu niespodziewanych sytuacji.
 • Inteligentny tempomat może mieć trudności z utrzymaniem prawidłowej odległości lub prędkości podczas jazdy z przyczepą lub po stromo nachylonej drodze.
 • Tempomat inteligentny może nie działać prawidłowo, kiedy pojazdy znajdujące się z przodu często zmieniają pas. Należy zawsze uważnie patrzeć do przodu, aby zapobiec wystąpieniu niespodziewanych sytuacji.
 • Inteligentny tempomat nie zastępuje bezpiecznej techniki jazdy. Stanowi wyłącznie udogodnienie. Kierowca jest zawsze odpowiedzialny za kontrolowanie prędkości i odległości za pojazdem znajdującym się z przodu.
 • Należy zawsze być świadomym wybranej prędkości i odległości między pojazdami.
 • Należy zawsze zachowywać bezpieczną odległość i w razie potrzeby zwolnić, naciskając pedał hamulca.
 • Ponieważ tempomat inteligentny nie rozpoznaje skomplikowanych sytuacji na drodze, należy zawsze zwracać uwagę na warunki drogowe i kontrolować prędkość pojazdu.
 • Aby bezpiecznie eksploatować pojazd, należy dokładnie przeczytać wskazówki zawarte w niniejszym podręczniku i stosować się do nich.
 • Po uruchomieniu silnika należy odczekać kilka sekund. Jeżeli uruchamianie systemu nie zostanie zakończone, inteligentny tempomat nie będzie działał prawidłowo.
 • Jeżeli po uruchomieniu silnika okaże się, że pewne obiekty nie są wykrywane przez system, lub jeżeli na pokrywie czujnika znajdują się ciała obce, system SCC może nie działać prawidłowo.
 • Niedopuszczalne jest: przeciążanie bagażnika, modyfikacja zawieszenia, wymiana opon na niedozwolone lub na ogumienie o innym poziomie zużycia i ciśnienia.

 

OSTROŻNIE

Tempomat inteligentny może tymczasowo nie działać w wyniku zakłóceń elektromagnetycznych.

Ustawianie odległości między pojazdami

Ustawianie odległości między pojazdami Ta funkcja pozwala zaprogramować samochód tak, by utrzymywał odległość względną ...

System kontroli prędkości maksymalnej

(JEŚLI JEST W WYPOSAŻENIU) Jeżeli kierowca nie chce przekraczać określonej prędkości, może ustawić prędkość maksymaln ...

Zobacz tez:

Widok wnętrza (Model z kierownicą po prawej stronie)
Wyposażenie wnętrza (Widok A) Dźwignia sterowania wycieraczkami i spryskiwaczami szyb Przyciski sterowania systemem audio Przycisk INFO Elementy sterowania aktywnym tempomatem (MRCC) Przyciski sterowania tempomatem Ste ...

Gazy spalinowe
NiebezpieczeństwoGazy spalinowe zawierają trujący tlenek węgla, który jest bezbarwny i bezwonny. Jego wdychanie stanowi zagrożenie dla życia. Jeśli spaliny przedostaną się do wn ...

Jazda nocą
Jazda nocą jest mniej bezpieczna niż jazda w dzień. Podczas jazdy nocą należy pamiętać o następujących zasadach: Ponieważ widoczność nocą jest ograniczona - szczególnie w ...

Instrukcje obslugi: