KIA Niro - Instrukcja Obslugi: System pasów bezpieczeństwa

OSTRZEŻENIE
 • W celu zapewnienia maksymalnej ochrony podczas jazdy należy zawsze używać pasów bezpieczeństwa.
 • Pasy zapewniają najskuteczniejszą ochronę, gdy oparcia foteli ustawione są w pozycji pionowej.
 • Dzieci, które nie ukończyły 12 lat, należy zawsze przewozić odpowiednio zapięte w przeznaczonych dla nich fotelikach. Jeżeli dziecko w wieku powyżej 12 lat musi jechać na przednim fotelu, powinno być prawidłowo przypięte pasem bezpieczeństwa, a fotel należy przesunąć maksymalnie do tyłu.
 • Nigdy nie wolno zakładać ramieniowego odcinka pasa bezpieczeństwa pod ramię lub za plecy. Nieprawidłowo założony ramieniowy odcinek pasa bezpieczeństwa w razie kolizji może spowodować poważne obrażenia ciała. Ramieniowy odcinek pasa powinien przebiegać w połowie odległości między ramieniem a obojczykiem.
 • Nie wolno przypinać pasami delikatnych przedmiotów. W razie nagłego hamowania lub zderzenia pas może je uszkodzić.
 • Nie można zakładać skręconych pasów bezpieczeństwa. Skręcony pas nie spełni dobrze swego zadania. W przypadku kolizji może nawet przeciąć skórę.

  Należy upewnić się, że taśma jest ułożona prosto i nie jest skręcona.

 • Należy zachować ostrożność, aby nie uszkodzić taśmy ani osprzętu pasa. Jeżeli taśma lub osprzęt są uszkodzone, należy wymienić pas.

 

OSTRZEŻENIE

Pasy bezpieczeństwa przeznaczone są do podtrzymywania szkieletu ciała. Należy je zakładać w poprzek lub wzdłuż miednicy, klatki piersiowej i ramion. Należy unikać układania pasa na odcinku jamy brzusznej.

Aby zapewnić ochronę zgodnie z ich przeznaczeniem, pasy bezpieczeństwa powinny być wyregulowane tak ciasno, jak jest to możliwe. Należy jednak zachować komfort pasażera.

Luźno wyregulowany pas znacznie zmniejsza ochronę pasażera.

Należy zachować ostrożność, aby uniknąć zanieczyszczenia taśm pasów pastami, olejami, chemikaliami, a zwłaszcza elektrolitem z akumulatora.

Zanieczyszczenia można usuwać za pomocą wody z delikatnym mydłem. W przypadku wystrzępienia, zanieczyszczenia lub uszkodzenia taśmy należy wymienić pas. Po poważnej kolizji konieczna jest wymiana całego zespołu pasów, nawet jeżeli jego uszkodzenia nie są oczywiste. Nie wolno używać pasów bezpieczeństwa ze skręconymi taśmami. Każdy zespół pasa bezpieczeństwa powinien być używany przez jednego pasażera - niebezpieczne jest poprowadzenie pasa wokół dziecka przewożonego na kolanach pasażera.

 

OSTRZEŻENIE
 • Nie wolno dokonywać żadnych modyfikacji ani montować dodatkowych akcesoriów, które mogą uniemożliwić działanie urządzeń likwidujących luz lub uniemożliwiających regulację zespołu pasa bezpieczeństwa.
 • Należy uważać, aby nie zapiąć zaczepu pasa bezpieczeństwa do klamry innego pasa. Jest to bardzo niebezpieczne, gdyż pas może nie zapewniać pełnej ochrony.
 • Nie wolno odpinać pasa bezpieczeństwa podczas jazdy.

  Może to doprowadzić do utraty kontroli nad pojazdem i wypadku, który może spowodować śmierć, poważne obrażenia lub szkody materialne.

 • Podczas zapinania pasa bezpieczeństwa należy się upewnić, że nie naciska on na żadne twarde lub łamliwe przedmioty.
 • Trzeba sprawdzić, czy nic nie blokuje klamry. Mogłoby to uniemożliwić bezpieczne zapięcie pasa.

Pasy bezpieczeństwa

Pasy bezpieczeństwa

Ostrzeżenie o niezapiętym przednim pasie bezpieczeństwa

Pasy bezpieczeństwa

OSTRZEŻENIE

Nieprawidłowa pozycja ciała podczas jazdy ma niekorzystny wpływ na działanie systemu ostrzegającego o niezapiętym przednim pasie bezpieczeństwa pasażera. Kierowca powinien poinformować pasażera o prawidłowej pozycji ciała podczas jazdy zgodnie z zaleceniami w niniejszej instrukcji obsługi.

UWAGA

Pasy bezpieczeństwa

Ostrzeżenie o niezapiętym pasie bezpieczeństwa pasażera z tyłu

Jeśli biodrowy/ramieniowy pas bezpieczeństwa tylnego fotela w ciągu 9 sekund po pierwszym zapięciu zostanie kolejno odpięty, zapięty i ponownie odpięty odpowiednia lampka ostrzegawcza nie zapali się.

Pasy bezpieczeństwa

Pasy bezpieczeństwa

...

Biodrowy/ramieniowy pas bezpieczeństwa

Regulacja wysokości (fotel przedni) W celu uzyskania maksymalnej wygody i bezpieczeństwa można ustawić wysokość zamocowania zaczepu odcinka r ...

Zobacz tez:

Konserwacja samochodu
Konserwacja zewnętrzna Powłoka lakiernicza Twojej Mazdy wykonana jest w oparciu o najnowsze osiągnięcia technologiczne, zarówno pod względem zastosowanych materiałów, jak i metod nanoszenia. Jednak ...

Dane techniczne i informacje dla użytkownika
Wymiary Silnik Całkowita masa pojazdu Pojemność bagażnika Min.: Za oparciami tylnych siedzeń do poziomu górnej krawędzi oparć Maks.: Za oparciami przednich siedzeń do poziomu dachu. Uk& ...

Przycisk zasilania
Kluczyk elektroniczny musi znajdować się wewnątrz samochodu. Uruchomienie silnika Wcisnąć pedał sprzęgła (manualna skrzynia biegów) lub pedał hamulca (automatyczna skrzynia biegów) i ...

Instrukcje obslugi: