Mazda CX-5 - Instrukcja Obslugi: Ważne informacje dotyczące siedzeń

OSTRZEŻENIE

Sprawdź, czy regulowane elementy siedzeń są zablokowane: Niezablokowanie siedzeń i/lub oparć zagraża bezpieczeństwu. W razie gwałtownego hamowania lub zderzenia siedzenie lub oparcie może zmienić pozycję, powodując obrażenia ciała. Sprawdź, czy regulowane elementy siedzenia są zablokowane, próbując przesunąć je do przodu i do tyłu oraz naciskając na oparcie.

Nigdy nie pozwalaj dzieciom na regulację siedzenia: Pozwalanie dzieciom na regulację siedzeń zagraża bezpieczeństwu, ponieważ może to doprowadzić do poważnych obrażeń, jeśli ręce lub nogi dziecka zostaną przytrzaśnięte przez siedzenie.

Nie prowadź samochodu przy odblokowanym oparciu: Oparcia pełnią ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa pasażerów samochodu.

Pozostawienie odblokowanego oparcia zagraża bezpieczeństwu przy gwałtownym hamowaniu lub zderzeniu, gdyż istnieje możliwość wyrzucenia pasażerów lub uderzenia pasażerów przewożonymi bagażami, czego skutkiem mogą być poważne obrażenia. Po każdorazowej zmianie pochylenia oparcia, nawet w przypadku braku pasażerów, upewnij się, czy oparcie jest zablokowane.

Siedzenie kierowcy reguluj tylko w czasie postoju samochodu: Regulacja siedzenia kierowcy podczas jazdy zagraża bezpieczeństwu. Prowadzący może utracić kontrolę nad samochodem i spowodować wypadek.

Nie modyfikuj, ani nie wymieniaj przednich siedzeń: Modyfikacje lub wymiana przednich siedzeń, w tym wymiana tapicerki i/lub odkręcanie jakichkolwiek śrub, zagraża bezpieczeństwu. Przednie siedzenia zawierają elementy systemu poduszek powietrznych SRS niezbędne do jego prawidłowego działania. Jakiekolwiek modyfikacje mogą prowadzić do uszkodzenia systemu SRS i spowodować poważne obrażenia. W przypadku konieczności wymontowania lub wymiany przednich siedzeń skontaktuj się z Autoryzowaną Stacją Obsługi Mazdy.

Nie korzystaj z samochodu w przypadku uszkodzenia przednich siedzeń: Jazda z uszkodzonymi siedzeniami przednimi, na przykład z podartymi poduszkami lub z uszkodzeniami aż do pianki poliuretanowej, zagraża bezpieczeństwu. Zderzenia, nawet te niepowodujące zadziałania poduszek powietrznych, mogą prowadzić do uszkodzenia przednich siedzeń, które zawierają elementy systemu poduszek powietrznych. W przypadku kolejnego zderzenia może to spowodować niezadziałanie poduszki powietrznej i w konsekwencji obrażenia ciała. Po każdej kolizji drogowej skontaktuj się z Autoryzowaną Stacją Obsługi Mazdy, aby sprawdzić przednie siedzenia, napinacze pasów bezpieczeństwa oraz poduszki powietrzne.

Nie jedź samochodem przy mocno odchylonym oparciu przedniego siedzenia: Jazda w pozycji mocno odchylonej zagraża bezpieczeństwu, ponieważ pasy bezpieczeństwa nie zapewniają wówczas pełnej ochrony. W razie gwałtownego hamowania lub zderzenia, możesz wyślizgnąć się spod pasa i odnieść poważne obrażenia. Dla maksymalnego bezpieczeństwa usiądź w pozycji wyprostowanej, pewnie opierając plecy o oparcie siedzenia.

Nie umieszczaj między oparciem siedzenia a Twoimi plecami żadnych przedmiotów, na przykład poduszki: Umieszczanie przedmiotów takich jak poduszka między plecami, a oparciem siedzenia zagraża bezpieczeństwu, ponieważ nie będziesz wówczas w stanie zachować bezpiecznej pozycji podczas jazdy, a pas bezpieczeństwa nie będzie mógł zapewnić w pełni swego działania w razie kolizji, co może z kolei doprowadzić do poważnych, a nawet śmiertelnych obrażeń ciała.

Nie umieszczaj żadnych przedmiotów pod siedzeniem: Przedmioty takie mogłyby zablokować się i spowodować, że siedzenie nie będzie bezpiecznie umocowane, co z kolei może doprowadzić do wypadku.

Nie umieszczaj bagażu i przedmiotów powyżej wysokości oparć siedzeń: Ułożenie ładunku lub innych bagaży ponad wysokość oparć zagraża bezpieczeństwu.

W przypadku gwałtownego hamowania lub zderzenia przedmioty mogą przesunąć się raniąc pasażerów.

Przed rozpoczęciem jazdy sprawdź, czy bagaż i ładunek są dobrze zabezpieczone: Niezabezpieczony bagaż zagraża bezpieczeństwu podczas jazdy, ponieważ w razie gwałtownego hamowania lub zderzenia może przemieścić się i spowodować obrażenia ciała u pasażerów.

Nigdy nie pozwalaj pasażerowi na siadanie lub stawanie na złożonym oparciu podczas jazdy: Jazda samochodem, podczas gdy pasażer znajduje się na złożonym oparciu, jest niebezpieczna. Szczególnie niebezpieczne jest przewożenie dzieci na złożonym oparciu. Przy gwałtownym zatrzymaniu lub nawet niegroźnym zderzeniu, dziecko które nie siedzi w prawidłowej pozycji siedzenia z zapiętym pasem bezpieczeństwa lub w foteliku dla dziecka, może upaść do przodu, do tyłu lub nawet zostać wyrzucone na zewnątrz samochodu, co grozi poważnymi obrażeniami ciała lub śmiercią. Dziecko może także wpaść do bagażnika lub na innych pasażerów, co grozi poważnymi obrażeniami.

PRZESTROGA

UWAGA

Siedzenia

...

Siedzenie przednie

Regulacja siedzenia Przesuwanie siedzenia (Siedzenie z ręczną regulacją) Aby przesunąć siedzenie do przodu lub do tyłu, pociągnij do ...

Zobacz tez:

Klimatyzacja manualna
(JEŻELI WYSTĘPUJE) Przełącznik biegu dmuchawy Pokrętło regulacji temperatury Przełącznik trybu pracy Położenie osuszania szyby czołowej Włącznik klimatyzacji* Wł ...

Plan przeglądów okresowych
UWAGA Przeglądy okresowe wykonuj w wymaganych terminach i przebiegach. System kontroli emisji spalin i związane z nim układy Układ zapłonowy i układ zasilania paliwem są bardzo ważne dla systemu kontroli e ...

Lusterka
Przed rozpoczęciem jazdy sprawdź ustawienie lusterek wewnętrznych i zewnętrznych. Lusterka zewnętrzne OSTRZEŻENIE Przed zmianą pasa ruchu spójrz przez ramię. Zmiana pasa bez sprawdzenia aktualne ...

Instrukcje obslugi: