Hyundai Kona - Instrukcja Obslugi: Układ monitorowania "martwego pola" i ostrzegania o zderzeniu (BCW)

Hyundai Kona - Instrukcja Obslugi –> Za kierownicą –> Układ monitorowania "martwego pola" i ostrzegania o zderzeniu (BCW)

(JEŻELI WYSTĘPUJE)

(JEŻELI WYSTĘPUJE)


 1. Pojazd w "martwym" polu widzenia
 2. Pojazd zbliżający się z wysoką prędkością

Układ monitorowania "martwego pola" i ostrzegania o zderzeniu (BCW) wykorzystuje czujniki radarowe zamontowane w zderzaku tylnym. Układ monitoruje przestrzeń za pojazdem niewidoczną dla kierowcy w lusterkach i ostrzega go, jeżeli znajduje się w niej inny pojazd.

Układ monitoruje przestrzeń za pojazdem i ostrzega kierowcę za pomocą alarmu dźwiękowego oraz lampek ostrzegawczych, umieszczonych w lusterkach zewnętrznych.

 1. Układ BCW: "martwe" pole widzenia Zasięg układu BCW zmienia się w zależności od prędkości pojazdu. Należy pamiętać, że w przypadku jazdy ze znacznie wyższą prędkością niż inne pojazdy w pobliżu, ostrzeżenie nie nastąpi.
 2. Układ BCW: zbliżanie się z wysoką prędkością Funkcja ta wykrywa pojazdy nadjeżdżające sąsiednimi pasami ruchu z wyższą prędkością. Jeżeli w takim przypadku kierowca zamierza zmienić pas ruchu i sygnalizuje to włączeniem kierunkowskazu, układ emituje alarm dźwiękowy.

  Układ wskazuje odległość zbliżającego się pojazdu na różne sposoby, w zależności od prędkości względnej obu pojazdów.

 3. Układ monitorowania pojazdów w strefie tylnej (RCCW)
  Po włączeniu biegu wstecznego układ wykrywa pojazdy nadjeżdżające w strefie tylnej, z prawej lub lewej strony.

  Funkcja działa podczas cofania z prędkością poniżej 10 km/h. W przypadku wykrycia nadjeżdżających pojazdów układ emituje dźwiękowy sygnał ostrzegawczy.

  Układ wskazuje odległość zbliżającego się pojazdu na różne sposoby, w zależności od prędkości względnej obu pojazdów.

OSTRZEŻENIE
 • Nawet jeżeli układ monitorowania "martwego pola" i ostrzegania o zderzeniu (BCW) jest włączony, należy zawsze zwracać uwagę na warunki jazdy i sytuację na drodze.
 • Układ monitorowania "martwego pola" i ostrzegania o zderzeniu (BCW) nie zastępuje prawidłowej i bezpiecznej techniki jazdy. Zawsze zachowywać ostrożność podczas zmiany pasa ruchu lub cofania. Układ monitorowania "martwego pola" i ostrzegania o zderzeniu (BCW) może nie wykrywać obiektów znajdujących się obok pojazdu.

Zintegrowany układ sterowania trybami jazdy (DMICS)

(JEŻELI WYSTĘPUJE) Tryb jazdy można wybierać w zależności od preferencji kierowcy lub warunków drogowych. Po ponownym uruchomieniu silni ...

Sposób działania układu BCW

(jeżeli występuje) Warunki działania Włączanie układu Przy włączonej stacyjce (stan ON) nacisnąć włącznik uk ...

Zobacz tez:

Obsługa odtwarzacza płyt DVD
Wkładanie płyty DVD Wsuń DVD do szczeliny częścią zadrukowaną do góry. Płyta DVD wsuwana jest automatycznie, po czym wyświetlany jest ekran menu głównego płyty DVD oraz p ...

Tempomat
(JEŻELI WYSTĘPUJE) Korzystanie z tempomatu Lampka sygnalizacyjna włączenia tempomatu ( ) Lampka sygnalizacyjna działania tempomatu Tempomat umożliwia zaprogramowanie prędkości, którą ...

Układ poduszek powietrznych (SRS-Airbag)
Przednia poduszka powietrzna kierowcy Przednia poduszka powietrzna pasażera Boczne poduszki powietrzne Kurtynowe poduszki powietrzne Wyłącznik przedniej poduszki powietrznej pasażera Pojazd jest wyposa ...

Instrukcje obslugi: