Mazda CX-5 - Instrukcja Obslugi: System rozpoznający znaki drogowe (TSR)

Mazda CX-5 - Instrukcja Obslugi –> Podczas jazdy –> i-ACTIVSENSE –> System rozpoznający znaki drogowe (TSR)

Dzięki systemowi TSR kierowca ma możliwość uniknięcia przeoczenia znaków drogowych.

Pomaga on w bezpiecznym prowadzeniu samochodu poprzez wyświetlanie znaków drogowych na wyświetlaczu Head-up. Znaki te rozpoznaje podczas jazdy kamera monitorująca przestrzeń przed samochodem (FSC) lub są one zarejestrowane w systemie nawigacji.

System TSR wyświetla znaki ograniczenia prędkości (w tym znaki pomocnicze), znaki zakazu wjazdu i zakazu wyprzedzania (na szybie przedniej).

Jeśli prędkość samochodu przekracza tę widniejącą na znaku ograniczenia prędkości na wyświetlaczu Head-up, system ten powiadamia kierowcę poprzez wskazanie na wyświetlaczu Head-up i poprzez sygnał ostrzegawczy.

UWAGA

System rozpoznający znaki drogowe (TSR)


OSTRZEŻENIE

Zawsze sprawdzaj znaki drogowe wzrokowo podczas jazdy.

System TSR pomaga kierowcy nie przeoczyć znaków drogowych i stanowi wsparcie w zapewnianiu bezpiecznej jazdy. W zależności od warunków pogodowych lub problemów w ruchu drogowym dany znak drogowy może nie zostać rozpoznany lub może zostać wyświetlony znak drogowy inny niż rzeczywisty znak przy drodze. Jako kierowca musisz zawsze sam kontrolować obowiązujące znaki drogowe. W przeciwnym razie może to skutkować wypadkiem.

UWAGA

Wskazania wyświetlacza znaków drogowych

Na wyświetlaczu Head-up wyświetlane są następujące znaki drogowe.

Znaki ograniczenia prędkości (w tym znaki pomocnicze)

System rozpoznający znaki drogowe (TSR)


Jeśli kamera monitorująca przestrzeń przed samochodem (Kamera FSC) nie może prawidłowo sklasyfikować znaku pomocniczego (na przykład ograniczeń czasowych, ograniczeń dotyczących zakrętów, końca odcinka), wyświetlany jest następujący ekran.

System rozpoznający znaki drogowe (TSR)


Znak ograniczenia prędkości ze względu na niekorzystne warunki pogodowe


Znaki zakazów wjazdu


Znak zakazu wyprzedzania (na szybie przedniej)


System TSR może wyświetlić znak zakazu wyprzedzania i znak ograniczenia prędkości równocześnie.


Jeśli kamera monitorująca przestrzeń przed samochodem (Kamera FSC) nie jest w stanie prawidłowo rozpoznać znaku drogowego podczas jazdy samochodem, wyświetlany jest następujący ekran.


UWAGA

Znaki ograniczenia prędkości (w tym znaki pomocnicze)

Znaki zakazów wjazdu

Znak zakazu wyprzedzania (na szybie przedniej)

Ostrzeżenie o nadmiernej prędkości

Jeśli prędkość samochodu przekracza prędkość widoczną na znaku ograniczenia prędkości na wyświetlaczu Head-up, obszar wokół znaku ograniczenia prędkości miga trzykrotnie na pomarańczowo i jednocześnie emitowany jest trzykrotnie sygnał ostrzegawczy. Jeśli prędkość samochodu nadal przekracza wyświetlaną prędkość na znaku ograniczenia prędkości, wskazanie przestaje migać i świeci światłem stałym. Sprawdź warunki otoczenia i dostosuj prędkość samochodu do prędkości dozwolonej, wykonując odpowiednią czynność, na przykład wciskając pedał hamulca.

System rozpoznający znaki drogowe (TSR)


Ostrzeżenie o nadmiernej prędkości jest początkowo ustawione jako nieaktywne. Jeśli chcesz uaktywnić ostrzeżenie o nadmiernej prędkości, zmień to ustawienie w funkcjach personalizacji. Ponadto tryb ostrzeżeń i czas aktywacji ostrzeżeń jest różny w zależności od wprowadzonych ustawień.

Tryb ostrzeżeń

Czas aktywacji ostrzeżeń

UWAGA

System monitorowania martwego pola (BSM)

System BSM pomaga kierowcy w sprawdzaniu obszaru za samochodem po obu jego stronach podczas zmieniania pasa ruchu i ostrzega go o obecności samochodów zbliżaj ...

System rozpoznawania odległości od poprzedzającego pojazdu (DRSS)

System DRSS mierzy przy użyciu czujnika radarowego (przedniego) dystans pomiędzy Twoim samochodem a pojazdem jadącym przed nim, gdy samochód jedzie z pr ...

Zobacz tez:

Dodatkowe zasady bezpieczeństwa
Podczas jazdy pasażerowie nie powinni przemieszczać się w samochodzie ani zmieniać miejsc. Podczas wypadku lub gwałtownego hamowania pasażer bez zapiętego pasa bezpieczeństwa może zostać rzucony ...

Plan przeglądów okresowych
UWAGA Przeglądy okresowe wykonuj w wymaganych terminach i przebiegach. System kontroli emisji spalin i związane z nim układy Układ zapłonowy i układ zasilania paliwem są bardzo ważne dla systemu kontroli e ...

System wspomagający hamowanie (zapobiegający kolizjom przy małej prędkości) [Przód] (SCBS F)
(Indonezja i Tajwan) System SCBS F ostrzega kierowcę o możliwej kolizji poprzez wskazanie na wyświetlaczu oraz sygnał ostrzegawczy, gdy kamera FSC wykrywa pojazd z przodu i określa, że kolizja z takim pojazdem jest ...

Instrukcje obslugi: