Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi: Układ monitorowania martwego pola

Peugeot 3008 - Instrukcja Obslugi –> Jazda –> Układ monitorowania martwego pola

Układ monitorowania martwego pola


Układ ostrzega kierowcę o obecności innego pojazdu w strefie martwego pola (strefy poza polem widzenia kierowcy), jak tylko obecność innego pojazdu stanowi potencjalne zagrożenie.

Układ monitorowania martwego pola


W odpowiednim lusterku wstecznym włącza się lampka kontrolna:

Układ ten zaprojektowano w celu poprawy bezpieczeństwa jazdy i w żadnym wypadku nie zastępuje on obowiązku używania lusterek wstecznych zewnętrznych oraz lusterka wewnętrznego. To na kierowcy ciąży obowiązek stałego kontrolowania ruchu na drodze, oceniania odległości i względnej prędkości innych pojazdów oraz przewidywania ich manewrów przed podjęciem decyzji o zmianie pasa ruchu. Układ wspomaga jazdę i nie może w żadnym wypadku zastępować czujności kierowcy.

Włączanie/wyłączanie

Układ włącza się i wyłącza w menu
Samochód/Jazda na ekranie dotykowym.

Wybrać "Funkcje jazdy", a następnie zakładkę "Monitorowanie martwych pól".

W zestawie wskaźników zapala się ta
kontrolka.

Czujniki na przednim i tylnym zderzaku monitorują strefy martwego pola.

Po wyłączeniu zapłonu zapamiętany zostaje ostatni stan układu.

Aby wyłączyć układ, wybrać ponownie
"Monitorowanie martwych pól" w zakładce "Funkcje jazdy".

Kontrolka zgaśnie.

Układ zostanie wyłączony automatycznie w przypadku holowania przy użyciu haka holowniczego homologowanego przez PEUGEOT.

Działanie

Czujniki na przednim i tylnym zderzaku monitorują strefy martwego pola.

Ostrzeżenie jest sygnalizowane świeceniem pomarańczowej kontrolki w odpowiednim lusterku wstecznym, gdy tylko zostanie wykryty pojazd (samochód osobowy, ciężarówka, jednoślad).

W tym celu muszą być spełnione następujące warunki:

Działanie


Działanie


W następujących sytuacjach nie jest generowane żadne ostrzeżenie:

Usterka

W przypadku usterki układu ta kontrolka miga
przez chwilę w zestawie wskaźników, a następnie świeci w sposób ciągły, czemu towarzyszy świecenie kontrolki serwisowej oraz wyświetlanie komunikatu.

Należy zlecić sprawdzenie układu przez ASO sieci PEUGEOT albo przez warsztat specjalistyczny.

Działanie układu może być przejściowo zakłócane w pewnych warunkach atmosferycznych (deszcz, grad itp.). W szczególności przy jeździe po mokrej drodze lub przejeżdżaniu ze strefy suchej w mokrą układ może generować fałszywe ostrzeżenia (np. obecność chmury kropelek wody w martwym polu interpretowana jako pojazd). Przy złej pogodzie albo zimą należy sprawdzić, czy czujniki nie są pokryte błotem, szronem albo śniegiem. Uważać, aby nie zasłonić stref ostrzegania w zewnętrznych lusterkach wstecznych oraz stref wykrywania na przednim i tylnym zderzaku naklejkami samoprzylepnymi ani innymi przedmiotami. Mogłyby one zakłócić działanie układu.

Układ zostanie wyłączony automatycznie w przypadku holowania przy użyciu haka holowniczego homologowanego przez PEUGEOT.

Mycie pod wysokim ciśnieniem Myjąc samochód, nie zbliżać dyszy do czujników na odległość mniejszą niż 30 cm.

System aktywnego monitorowania martwego pola

Podczas przekraczaniu linii z włączonym kierunkowskazem oprócz stałego świecenia kontrolki w lusterku wstecznym po odnośnej stronie da się odczuć korektę toru jazdy, co ma pomóc kierowcy w uniknięciu zderzenia.

Warunki działania

Następujące układy muszą być włączone:


Więcej informacji na temat układu monitorowania martwego pola i aktywnego monitorowania pasa ruchu zawierają odpowiednie rozdziały.

System aktywnego monitorowania pasa ruchu

Dzięki kamerze umożliwiającej rozpoznawanie linii oznakowania poziomego na drodze, umieszczonej w górnej części przedniej szyby, układ koryguje tor jazdy samochodu, ostr ...

Wspomaganie parkowania

Przy wykorzystaniu czujników w zderzaku układ ostrzega o bliskości przeszkody (np. pieszego, samochodu, drzewa, barierki) znajdującej się w polu wykrywania czujników ...

Zobacz tez:

Koło zapasowe i narzędzia
UWAGA Twój samochód może być wyposażony lub nie być wyposażony w koło zapasowe, podnośnik, klucz do kół i torbę z narzędziami. W celu uzyskania szczegółowych infor ...

Ogrzewanie szyb i lusterek
UWAGA Aby nie spowodować uszkodzenia ścieżki grzejnej, znajdującej się na wewnętrznej powierzchni tylnej szyby, do czyszczenia szyby nie należy nigdy używać ostrych przedmiotów ani środk&o ...

Wnętrze samochodu
Klamka wewnętrzna Przełącznik szyby sterowanej elektrycznie Włącznik centralnego zamka Włącznik blokady elektrycznych podnośników szyb Sterowanie zewnętrznego lusterka wstecznego ...

Instrukcje obslugi: